Elämänkaaren vanhuspalvelusta.
Siellä rehottaa valtataistelu työntekijöiden kesken. Kun nyt siellä on useamman laitosen työntekijöitä samassa keskuksessa TK:n tekijät ovat ottaneet vallan omiin käsiinsä . Me osataan ja muut eivät . Elikkä on ilmennyt niin sanottua työpaikkakiusaamista.
Elämänkaari
14
606
Vastaukset
- siitässaatte
Eiköhän tuo sama tyhmyys, hölmöys, juoruilu, vallanhalu, juntteus ja kierous rehota kaikissa pmäen työpaikoissa, ei voi mitään, olette vaan niin ...pmäkeläisiä
- keskitysleiri
Elämänkaari on lyhyt hoidokeilla, kun potilaat suljetaan yksin huoneisiinsa,
Eivät saa päiväkahviakaan.
työntekijät ovat tylyjä potilaille, miten voi hoitoalalle hakeutua ei empaattiset tyypit ?- nomannoman
Hoitoalalle mahtuu kaikki! Empatialla ja ilman!
- Ettetaidatietää
Omaiset ja ystävät ovat aina käyneet vanhojen seurana kahvittelemassa ja auttamassa vaikka ruokailussa. Jätä sinäkin aamulla Rikalinna väliin ja mene omaisesi täi ystävän seuraksi. Ei ole seuraavana morkkista eikä kankkusta. Tee kerran elämässäsi sellaista mistä sinusta on jotain hyötyä ettet ole ainainen valittava lökäpöksy apina.
- eipäiväkahvia
Se koira älähtää ,kehen kalikka kalahtaa !
- sivustaseuraaja5
Päiväkahvin antaminen työlistäisi henkilökuntaa. Samaisen esimiehen aikaan kahvitus lopetettiin myös toisessa palvelutalossa.
- Rehtipelispurgutpois
Oikea rehellinen kristytty vie kahvin termospullossa tuttavalleen. Nämä ystävänkammarin spurkut voisivat etsiä kahvinsa sieltä mistä ennenkin. On eri asia vanhuksilla pummaaminen kuin inhimille myöteläminen. Mistä nämä sosiaalipummit hokaa kaikki asiat.
- ihminenvairakennus
Tässä tietoa mitä elämänkaarirakentaminen tarkoittaa.
http://www.asuntotieto.com/elinkaarimallit/Aineisto/semin_22-4-09/Saarinen.pdf- etuoikeutettusukupolvi
ja tätä on elikaarirakentaminen. Palvelutalon pitkä rakennuksen elikaari tarkoittaa, että 30 vuoden päästtä mummot ovat loppuneet, koska suurten ikäpolvien rivistöt ovat harventuneet. Rakennuksselle käy samoin, kuin tyhjeneville kyläkouluille.
http://akaanseutu.fi/2013/09/25/urakkasummaa-tarkeampi-on-rakennuksen-elinkaari/ - VirtanenVee
Kävisi tuo projektityöntekijä täräyttämässä yhden paskavaipan aamuvuoron vaihtokierroksen koistisen kanssa niin tietää mille homma haisee liikuntakyvyttömien kanssa.
- uutenahomeessa
etuoikeutettusukupolvi kirjoitti:
ja tätä on elikaarirakentaminen. Palvelutalon pitkä rakennuksen elikaari tarkoittaa, että 30 vuoden päästtä mummot ovat loppuneet, koska suurten ikäpolvien rivistöt ovat harventuneet. Rakennuksselle käy samoin, kuin tyhjeneville kyläkouluille.
http://akaanseutu.fi/2013/09/25/urakkasummaa-tarkeampi-on-rakennuksen-elinkaari/Nykyään talotkin tehdään huonommin> on purku kunnossa jo 30 vuoden päästä koko kampus.
- ankeanykyisyys
Kuulemma vanhukset/potilaat lukitaan huoneisiin, jolloin tuntevat pakokauhua kun eivät saa ovia auki,
ja tosiaan ovat yksinään huoneissaan kakka vaipoissa haisevina, ja ovet lukittuina.
Hoito ei vastaa 2000- lukua. - luikurit
Nyky nuorison pitäisi mennä viikoksi työharjoitteluun vanhankodille. Näkisivät kuinka elämähiipuu loppua kohti ja mitään ei saa mukaan.
- Suuntaonalas
Koistisen kaari on lörppä alaspäin, ei auta viagara eikä nuoret naiset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie4046780Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta764325Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1034117Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443684Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1373658Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1553631Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2483559Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi413123Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a143084Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1092836