suomalainen nainen on pääryna muotoinen.....

sokrates

olen vieras kielinen joten toivoisin että tekstini
tulisi selväksi.en halua loukatta ketään vain keron mun mielipidettä.olen toista maasta ja pystyn vertailemaan asiat.minusta suomalaiset naiset ovat joko päärynä muotoiset ei ne osaa pukeutua ei ne osaa meikkaa ei ne osaa liikua naiseliseksi eikä osaa puhua naiseliseksi.tyylia ja teperamentia puuttu kokonaan.monet ovat todella nauretava nakoisia.tietysti on olemassa
o.k näköisia ja suuri osa niista on pääkaupungin
seudulla.tämä on vain mun mielipide ja olisin hyvin iloinen jos asiat ei olut näin.olen nähnyt myös ulkomaailla suomalaisia naisia ja järkytin en tiedä ja en tajua miksi ne näkyy niin kun ne voivat olla aivan erilaisia.
t.MUUKALAINEN.

7

1090

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivossa on hyvä elää

      toivoo että Sokrates menisi takaisin omaan maahansa ja arvostelisi siellä omia naisiaan, eikä avaisi isoa suutaan missään muualla. Kun ei edes ymmärrä omaa parastaan tuonkaan vertaa, että olisi hiljaa ellei ole parempaa sanottavaa. Arvostella nyt hyväntekijöitään täällä, jotka ovat hyvää hyvyyttään hänet tänne ottaneet elätiksi. Kiittämättömyys on todellakin maailman palkka. Saisit kyllä Hävetä silmät päästäsi Sokrates!

      • Nimetön

        niin onhan ulkomaalaisen hyvä tulla elämään suomalaisten leivissä kun ei omassa maassa pärjännyt. turha teidän on valittaa. suomessa kaikki on sata kertaa paremmin. hah. oot vähän säälittävä. jos suomalaiset naiset on ällöttäviä niin katsokaa ulkomaalaisia! Ja minä en halua että joku kröhömps, sanotaan nätisti ulkomaalainen katsoo minua. HYI!!! kattokoon omiaan.!!!


    • annukka

      Siis kyllä, todella saisit miettiä mitä suustasi päästät! tulet arvostelemaan ihmisiä, jotka sut elättävät kun et omassa maassasi pärjännyt. Tuollainen pistää vihaksi. Kyllä ne ulkomaalaiset naiset on niin kauniita kun viiksetkin kasvaa, heh saahan sitä tykätä niinkuin teetkin ja sitten arvostelet suomalaisia naisia, en ymmärrä.Blaah turhaa edes vaivautua tuommoiselle kommentille vastaamaan, mutta no joo järki puuttuu pelistä

      • Suomalainen nainen

        Monet ulkomaalaiset tekevät työtä. Monet suomalaiset eivät tee. Ei siis yleistetä ihmisiä. Kiitän siitä, että saan joka päivä vettä hanasta suoraan. Hän on oikeasssa siinä, että monet suomalaiset eivät osaa pukeutua tai eivät halua. Sitä päälle mitä kaapista löytyy ja sillä sipuli. On hyvä olla...muusta viis. Jokaisen oma asia. Jos ei välitä muiden arvosteluista, niin ei tällaiset kirjoitukset paljoa hetkauta.

        Tuoksun hyvälle joka päivä. Kysyin neuvoa tyylitajuiselta naiselta, kun lähdin juhliin lauantaina. Puolet oman maun mukaan ja nappiin meni. Ok, kun vertailin muihin naisiin. Hiukset ovat naisen kruunu, kaunis hymy ja lepo ennen iltaa. Mustaa ja vähän kultaa. Hauskaa oli ja firman miehet pysyivät seurassani puvut päällä.


    • Suomalainen mies

      Valitettavasti Sokrates on oikeassa.

    • Mr. Kelada

      Hyvä havainto!
      Olen samaa mieltä!
      Asuin jonkun aikaa Tallinnassa työasioissa ja jouduin seuraamaan valitettavasti suomalaisten Tallinnan matkailua. Hämmästykseni oli suuri kun huomasin, että kaikkein huonoimmin käyttäytyivät suomalaiset tuulipukunaiset, jotka kävelivät lenkkareissaan lonkerotölkit käsissään ympäri vanhaa kaupunkia ja halveksivat mm. Tallinnalaisia naisia.
      Eestiläinen nainen panostaa pukeutumiseen. Ei niin "köyhää" etteikö paikalliset kaunottaret pukeudu hameisiin ja kauniisiin kenkiin. Hiukset ovat huoliteltuja ja yleisillä paikoilla meikki on aina kohtelias vastaus yrmeästi vastaan tuleville hapannaama suomalaisämmille, jotka mieluusti huorittelisivat kaikkia paikallisia naisia. Naapurissamme on vaan sellainen tyyli, että nainen pitää huolta itsestään ja haluaa pukeutua naisellisesti, näyttää naiselta ja käyttäytyä arvonsa mukaisesti.
      On ilo silmälle katsella näitä kauniita virolaisia naisia ja ihmetellä onko Tallinnan matkailu Suomesta vain näiden tuulipukutorimummojen yksinoikeus.
      Pitäkää meikittömät pärstänne ja tyylitön olemuksenne vain siellä Suomessa loppuunkiusattujen miestenne luona. Älkää tulko esittämään herrakansaa tänne Tallinnaan tuolla asenteella, pukeutumisella ja käytöksellä.
      En tiedä mitään kaameampaa kuin känninen keski-ikäinen suomalainen "olen parempi-en pukeudu-en meikkaa"
      nainen. Tasa-arvo ei ole paskanhajua ja tyylittömyyttä, vaan oman sukupuolen kaunista korostamista ja hyvää käyttäytymistä!

    • nimetön

      mene sitten sinne mistä olet tullut jos täällä suomessa ei naiset miellytä, sinua joka olet niin täydellinen ihminen.....
      huh. huh. mitä tekstiä.
      ei taida päässä olla mitään....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      408
      3099
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2289
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      67
      2253
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      19
      1920
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      174
      1443
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      8
      1317
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1119
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      43
      990
    9. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      100
      870
    10. Sun seurassa oli turvallinen olo

      Yhteisiä vietettyjä aikoja muistelen. Yllätit mut kerran tavalla josta tulin äärettömän onnelliseksi 😘 Olkoon tämä nais
      Ikävä
      38
      852
    Aihe