JOPO ojassa

Vihreä Jopo löytyi ojasta marinkylästä(n.2km) Inkeroisten keskustasta. Pyörä on nostettu pystyyn tienlaitaan. Hae pois jos tunnistat omaksi. Laitetaan se yöksi talliin ja huomenna soitetaan poliisille jos hakevat pois.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eihän se poliisin ole.

Äänestä
  • Mihinkäs sie sit soittaisit? Voihan se olla, että on jo kysytty olisko siellä?

    Äänestä

No eipä tietenkään, mutta olisi kiva jos pyörä löytäis omistajansa. Satulakin on niin alhaalla, että luulis jonkun keskenkasvuisen pyöräksi. Minun nuoriso sanoi, että kallis pyörä ojaan heitettäväksi. Jos joku kaipailee huomenna laitan puhelinnumeron tänne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nättipyörä kirjoitti:

Vihreä Jopo löytyi ojasta marinkylästä(n.2km) Inkeroisten keskustasta. Pyörä on nostettu pystyyn tienlaitaan. Hae pois jos tunnistat omaksi. Laitetaan se yöksi talliin ja huomenna soitetaan poliisille jos hakevat pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu