sähköinenrajotin

mulla ois tossa tulossa sellaane 570cc traktorimönkijä ni seo sähkösesti rajotettu n 40km/h ni saisko tiatoo millee tai misä sijaitsee sähkörajotin??
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä se on jossakin lähimmistä autoliikkeistä. Nimittäin jos tarvitset auton nopeuksia, osta auto.

Äänestä

Joo ei kyllä itselläkään mönkiän tarvitsisi kulkea yhtään kovempaa kuin tuo 40km/h, ne meinaan ovat aika pirun vaarallisia vehkeitä. On meinaan useampi kuollu mönkiän ratissa, kun on mönkiä kaatunnu päälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eemeli.herranen kirjoitti:

mulla ois tossa tulossa sellaane 570cc traktorimönkijä ni seo sähkösesti rajotettu n 40km/h ni saisko tiatoo millee tai misä sijaitsee sähkörajotin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu