Jouluvalot pois

Ahdistaa ihmisten typeryys, pitävät jouluvaloja maaliskuussa.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitkä on mielestäsi jouluvaloja kerrohan? Minä laitan syksyn pimetessä puskiin kirkkaat valot joita kutsun kaamosvaloiksi, nyt ovat kyllä jo pois olleet. Ja lyhtyyn saatan laittaan kynttilän palamaan vielä Pääsiäisenäkin oven pieleen.

Äänestä

Joitakin ahdistaa koirankakat ja joitakin ulkovalot. Meitä on moneksi. Mutta onneksi me kaikki ei olla samanlaisia. Joulu se on tänäkin vuonna.

Äänestä

Valo mikä valo ei niitä tarvitse erotella, valot voi olla tarpeellisia tai muuten vain viihdykkeenä, ei me tarvita mitään direktiiviä valon käytölle.

Ihmisen typeryys taitaa nyt ahdistaa omassa silmässä.
Sitten vielä koirankakasta on haittaa kun sitä on joka polulla ja sieltä kulkeutuu kengänpojissa joka paikkaan.

Äänestä

Ei millään pahalla,mutta täytyy olla ihmisellä pienet murheet,kun joidenkin valot ahdistaa.

Äänestä
  • Niinpä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahdistaa kirjoitti:

Ahdistaa ihmisten typeryys, pitävät jouluvaloja maaliskuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu