Vahva epäilykseni on, että ei aja oli sopimustilanne sitten minkälainen tahansa. Taitavampia ja varmempia kuljettajia odottaa Euroopassa kieli pitkällä, että pääsisivät näyttämään taitotasonsa MM-sarjan ylivoimaisesti parhaassa tallissa ja tällä hetkellä heidän tilanne näyttää oikein valoisalta. Latvalan kohtalo on ilmeisesti lopettaa MM-tasolla tai jos isä-Latvalalla on vielä pitoa lompuukissa, niin voihan iskä yrittää ostaa pojalleen paikan jostain puuhastelutason tallista. Uskon vahvoihin huhuihin, että Wolkkarilla on nyt mitta täynnä.
Ajaako Latvala Wolkkarilla vielä kaudella 2015-16?
PuuhastelijallePuuhaAuto
1453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Wittu mikä asiantuntia simpanssi
Ja sulla "asiantuntia" taisi mennä kaikki äidinkielentunnitkin ihan vihkoon......
EI VARMAAN AJA. ON SE ONNETON KUSKI.
Wolkkarilla mietitään varmaan jo sopimuksen purkamista koska eihän tuommoista kuskia kannata roikottaa väkisin mukana kun korjauskustannukset äijän autoon/kilpailu nousee vaan vuodesta toiseen huimiin lukuihin. On siinä tullut niille muutamille mm-pisteille kallis hinta,
Asia on just näin. Ja vaikka pitäs suosia kotimaista niin nyt se ei toimi. Olishan se ketomaakin parempi jos suomalainen tarvii olla.
lappi korvaa, varma tieto!!!
Muuten hyvä tieto mutta kun wrc sivuilla lukee että ketomaa ja latvala vaihtaa paikkoja.
Latva poika nähty pohjanmaalla ojan penkalla itkemässä
EI VARMASTI. mahdollisuuksia on varmasti tullut.
J-M Latvala on kehittynyt. Kaksi edellistä rallia päättyi ajovirheen takia, nyt selvisi ajovirheestään tuurilla. Tällä kertaa petti tekniikka.
Hirvosen Mikon kohtalo odottaa Latvalaa pommin varmasti. Ei tule enää sopimusta huipputallista ja Wolkkarinkin soppari puretaan tämän kauden jälkeen "hyvässä yhteisymmärryksessä". Mahdollisuuksia on miehelle ainakin annettu riittävästi.
Latvala MM-pisteissä nyt sijalla 9 neljän osakilpailun jälkeen sarjan parhaalla autolla ja tiimillä. Kyllä se oli Jari-Matti-Annikki nyt sitten tässä.
No jos isä Latvala ei jostain taio lisärahoitusta niin EI AJA ensi vuonna Wolkkarilla. Wolkkari ei enää satsaa ko. sankariin euron munaakaan.
Nostetaas tätäkin aihetta kun parin päivän ajan ollut kumman hiljaista..vaikkakin tiedän että joku seuraavaksi vastaa että Ogier olisi sitä ja olisi tätä. Jos nyt osaa ajaakin, osaa se sekin mies valittaa.