Hei! olen ex-koripalloilija ja ex- 'superkunnon' omistaja ikäluokkaa 1997. Olen ollut lähes aina kiinnostunut kamppailulajeista ja nyt pitkän urheilutauon jälkeen ajattelin mennä kickboxing peruskurssille. Olen erittäin kilpailuhenkinen ja tavoitteeni on aina olla paras lajissa kuin lajissa. Aikaisempaa kokemusta minulla ei ole kamppailulajeista. Näettekö kuinka mahdollisena sitä että vielä 18vuotiaana alottaessani amatöörinä voisin menestyä kickboxingissa? Olen päästänyt kuntoni lopahtamaan ja nyt vihdoin otin itseäni niskasta kiinni ja vedin himo hiki treenit. tuntuu hyvältä :)
Onko mahdollista?
6
2189
Vastaukset
- motivaatiotulitakaisin
olen siis tyttö jos se asiaan vaikuttaa :)
- vastaus___
Kyllä. Naisten sarjoissa se on myös helpompaa, ja pitkistä raajoista on vain etua - saati urheilutaustasta.
- O0O
Kansalliselle huipulle voi päästä jossain hiljaisemmassa painoluokassa tosi nopeasti. Varsinkin naisissa on raskaassa sarjassa tosi hiljaista. Pari vuotta kun kovaa ja määrätietoisesti treenaat, niin rankinglista kärkipaikka on todennäköinen. Sarjojen kovuus vaihtelee todella paljon eli pienellä taktikoinnilla pääsee korkealle.
- Boksari
Ilman muuta sä voit pärjätä, kun nainen olet. Mira Potkonenkin on naisnyrkkeilyn huipulla, vaikka aloitti vasta 30 vuotiaana, miesten puolella tuollainen ei onnistuisi ikinä, koska harrastajia on niin tajuttomasti enemmän.
- Anonyymi
Näin maallikkona ajattelisin, että muista käyttää suojia, ettei tule ikäviä yllätyksiä. Tissisuojat, ja sitten ne toiset suojat... Vähän alempiin osiin.
- Anonyymi
Jos olet nopea, sinulla on edellytys kick boxinkiin tai nyrkkeilyyn.
Kaiken muun tarvittavan pystyy itse luomaan säälimättömällä treenaamisella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle212684Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671679Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71657Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1141603Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471533Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911474Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681366Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311147En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106