Näkyykö fox -kanava?

Olenko ainut, jolla fox -kanava kadonnut?
993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Fox HD näkyy.

Äänestä
  • No mitähän mun sitten pitäis tehdä, että saisin foxin taas näkymään? Harvoin telkkaria ees katson ja silloin juuri fox kanavaa jos jotain. Viikko sitten vielä näkyi, mutta ei enää eikä mitään aavistusta, milloin on kadonnut... Palautin digiboxiinkin tehdasasetukset ja tein kanavahaun, mutta eipä alkanut näkymään. Myöskään mtv (music, ei maikkari) ei näkynyt, mutta kanavahaun jälkeen alkoi taas näkyä, mutta eri paikalla kuin aiemmin. Muutama uusi kanavakin tuli lisää, mutta fox vaan ei näy... :( Oon yrittänyt googlata ja foxin sivuiltakin katsella onko muilla ollut mitään ongelmia, tai onko jotain muutoksia tapahtunut, mutta eipä muusta kerrota kuin tammikuun puolella tapahtuneesta kanavanipun muutoksesta, mutta se ei ole vaikuttanut aiemmin, niin ei kai tämän pitäis siitäkään johtua..? Tiedän että joiltain katosi fox tammikuussa tuon kanavanipun muutoksen jälkeen, mutta löytyi kanavahaulla uudestaan... Oonko ylipäänsä ainoa, jolla fox on nyt hävinnyt, ja mistä ihmeestä tämä voi johtua?

    Äänestä

  • Etpä taida olla ainoa, perus Fox katosi eilen minultakin, Fox HD kanava näkyy.

    Äänestä

Ole vaan iloinen että katos! Amerikkalainen propagandapaska kanava.

Äänestä
  • No mitä suosittelisit? Jotain ranskalaista laatukanavaako? Ei kun jotain penkkiuhrhoilua harrastat kuitenkin, vormulaa, vutista ja jäkistä, tunnusta pois ;)

    Äänestä

Aika uusia se valkoinen anttennijohto, itsellä samaa vikaa ettei kaikki kunnolla näy.

Äänestä
  • Uudet on johdot, tiedä sitten mitä sieltä seinän sisältä taloyhtiön puolesta löytyy. Kantsiskohan kuitenkin kysäistä ensin kaapelitv-yhtiöltä? Vai katosiko se teiltä taivaaltakin vastaanottavaisilta?

    Äänestä

Äsken telkkarin pistin päälle kokeeksi, ja nyt fox taas näkyi ja ihan samalla paikalla eli 12 kuin ennenkin. Eilen illalla ja tänä aamuna ei tosiaan näkynyt ja sekä eilen, että tänään aamusta tein kanavahaun, mutta eipä auttanut... Ilmeisesti siellä on ollut jotain vikaa - missä lie, ja mitä lie - mutta nyt taas toimii. Toivottavasti pelittää tästä eteenkinpäin, eikä tarjoa taas vaan mustaa ruutua, kun telkkarin seuraavaksi aukaisee.

Äänestä

Olen ihmetellyt sitä samaa, että miksi Fox ei näy. Ei ole useampaan viikkoon näkynyt. Hero kanava on uusi mikä tullut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kaapelitaloudessa kirjoitti:

Olenko ainut, jolla fox -kanava kadonnut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu