Jos on, niin kertokaapa lajista. Voiko Suomessa kilpailla tai edes treenata? Ei sillä että itse olisin vaihtamassa lajia, Savate vain kiinnostaa. Joku kuvaillut että on kuin miekkailua, mutta jaloilla... Nyrkkeilyhanskat ja kengät matsatessa eikö vain?
Savaten harrastajia?
Absinthe
4
1173
Vastaukset
- Lara
Elikäs kyllä voi... Helsingissä, mäntsälässä, hyvinkäällä ja joensuussa on seurat. yleensä otellaan kevyttä eikä täyscombattia jolloin pisteet ratkaisevat. tänä kesänä oli mm skabat bulgariassa ja hyvinkäälältä, mäntsälästä ja helsingistä oli osanottajia. hyvinkäälle tuli naisten pronssi!!!
terpat savatelaisen eukko =) - Lara
niin ja salikisoja järjestetään syys- ja kevätkausisin... =)
- lghdkörtw
Aika niukat on mahikset harrastaa suomessa. Savatessa potkitaan kengillä päähän, se on erona esim. kick boxingiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079