Ydysvaltain diktatuuri kuin Saudi-Arabian

naisten oikeudet, he määrää maiden vapaudet hoitaa talouttaan ja oikeuksiaan.
Ruotsille hatunosto Saudien painostamisessa ja samalla Yhdysvalloille ihmisoikeus-piikki! Sama pitäisi olla Ukrainankin tapauksessa, tasapuolisesti.
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oli yhdessä Syyriankin kimpussa, vaikka on ja oli vapaamielisin Arabimaa Saudeihin verrattuna. Obama varovaisin askelin Ruotsia nyt myötäilemässä.
Jenkit pano dollareilla Ukrainakin Poroshenkon nosti jalustalle ja meidän myötäiliät Kanerva ja Tuomioja myötäjuoksioina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Abraham kirjoitti:

naisten oikeudet, he määrää maiden vapaudet hoitaa talouttaan ja oikeuksiaan.
Ruotsille hatunosto Saudien painostamisessa ja samalla Yhdysvalloille ihmisoikeus-piikki! Sama pitäisi olla Ukrainankin tapauksessa, tasapuolisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu