Joulu-ruokaa???

moi!!!olisko joulu ruokia mieles antaisitko vähä ohjeita tai joulu ruokia tarjolle???
2331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jouluna meillä on tapana ollut aina samat joulu ruoat. Eli porkkana,-lanttu ja perunalaatikko, kinkku, rosolli, karjalanpaisti kastike, perunat(jotka kuoritaan valmiiksi) ja sitten kaikenlaista leipää ja leikkeleitä jne.. Ruoka on aina niin hyvää että sitä tehään niin paljon,että sitä voi syödä vielä pitkään joulun jälkeen.

Äänestä
  • Hei,
    Kuulostaa samalta kuin oman lapsuuden jouluruoat. Nyt vanhempanakaan kukaan ei ole vielä yrittänyt tarjota onneksi lipeäkalaa..silliä voisin joskus jopa jo ajatella.. Lipeäkala on vieläkin listalla: Ei kiitos näitä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


porsas/possu kirjoitti:

moi!!!olisko joulu ruokia mieles antaisitko vähä ohjeita tai joulu ruokia tarjolle???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu