Miksi näin? sekä nykyisissä edustajista usea ikääntynyt kertoo medialle sairauksiiaankin.suomi ei tarvitse vanhoja.sairaita kansanedustajiakaan??eikä alkoholistejakaan?
Ylivanhoja ehokkaita eduskuuntaamme.?
5
165
Vastaukset
- 200
Kansanedustaja eero lehti n 71 vuotias. selkeesti eläkeiässä. unettaa ja väsyttää kovasti.pitää jäädä jo kotiin huilaan. ei eduskuntasaliin penkinlämmittäjäksi.
- Vaipanvaihtajat
Ainoat sakit jotka osaavat hommat heti . Uudet tarvitsevat avustajia jopa torkkupeittojen asetteluun . Nyt näemme uudenpolven lakivalmistelua soten myötä , kukaan ei tiennyt mimmonen tuluskukkaro tulooooo
- tosion
Vanhukset vanhainkotiin,ei eduskuntaan,dementoituneet,ahneet,rumat punikit työväentalojaan purkamaan?
- Tasapuolisesti
Luonto hoitelee 1940 luvulla syntyneitä öykkäridemareita kirkkomaahan kovalla kädellään?niille pitää tehdä arkutkin työväentalojen lahoista punttilaudoistaan?tuppeensa sahatuistakin.
- kepukerho
Kepulaisten keski ikä tulee olemaan 70 vuotta. Eduskuntaan uusi kerho entiset rollaattorikonnat? Voipi tulla että Venäjän paapominen vain lisääntyy. Vaalirahat on jo jaettu, eiku mainostamaan. Vaalien jälkeen ollaan sitten hyviä kavereita rahanjakajille.
Kanki Kaikkonen oikeusministeriksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1313099- 2232971
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791926Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771559Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 114972
- 58968
- 11880