Vaalikone 2015
uskookentahtoo
15104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tuli Rantakangas ekaks, eiku äänestään
"5. Kansalaisten oikeus terveyspalveluihin on tärkeämpää kuin kuntien itsehallinto."
Kärsäkeput (sinä mukaanlukien) on päinvastaista mieltä.
vaalilupaus hiukan poikkeava oulun vaalipiirin muiden ehdokkaiden lupauksista
Mistähän löysivät noin vittuuntuneen olosen haastattelijan? Asiallisuus kaukana riippuen ketä haastattelee
Täällä Kärsämäkinen viiskakkonen aukoo vaalikonetta, miksi, kun ei ne koneen lupaukset ole mitään enempää kuin viiskakkosenkaan lupaukset, jolloin lupasi ja toista teki
Muutos 2011 kärsämäkinen ke-edustaja vastaili tuon 4 minuutin ajan aivan asiaa, mutta ETYJ tuli kompastukseksi. ETYJ:stä on ollut mediassa krimin ja ukrainan kriisin aikaan, ollut lähes jokaisessa uutislähetyksessä esillä, nyt TÄMÄ ke-edustaja ei tunnistanut koko asiaa. Hiukan säälittävää jo vanhenevalle ehdokkaalle. ETYJ:n presidentti on Suomalainen ke KANERVA.
sekotti etykkiin ja siinä meni sekaisin mutta vaikka vanhuus näkyi kuvassa veti parissa kohtaa haastattelijaansa kölin alta mennen tullen ja täti veti herneen nenään kun näsäviisastelu johti nolaamiseen
Yksi parhaista esiintyjistä, vaalikoneeni suositteli minulle Remestä, siis poliittiset ajatukset samanmoisia.
Mikähän vaalikone mahtoi olla joka sinulle em:a ehdokasta suositteli koska ao ei vastannut edes vaalikoneen kyselyyn minkä johdosta vaalikone ei edes listaa ehdokasta saati suosittele sitä sinulle?
Hyviä vastauksia Remeksellä harmi ettei toimittaja yltänyt samalle tasolle mikä latisti koko haastattelun.
niinko te luulette , etä vanhaa korttihaita tupetetaan, hahahaa
ETYJ ja ETYK on samaa järjestö ja konfrenssi/kokous
toimittaja keskeytti alkaen hokemaan etyj ja aimolla meni pasmat sekaisin toimittajan sekoilusta. Etkö muuta arvostelun kohdetta löytänyt haastattelusta kun noin takerrut merkityksettömään asiaan? Olisit nyt edes kiinnittänyt huomiosi kuinka monessa asiassa Aimo oli Sipilän kanssa samaa mieltä..Yllättävän kauan meni ennen kuin kävit googlehausta etsimässä mitä etyj ja etyk tarkoittaa.
anteeksi, mutta luin juuri viestisi, en oikein ymmärrä mitä suurempaa merkitystä ETYJ -ja tai ETYK on ko henkilöön menevässä arvostuksessa, maalimassa on miljoona asiaa joita et sinä ja minä tiedä, en ymmärrä pointtiasi, jos tiedät ja aimo ei niin äänestä sipilää piruako tuosta jankkaat
mistä Kärsämäkiset wiisamman kylältään löytää, seän Aimo on teidät suluttanut kuin muikunkierttäjä
Persu Moilasen kannanotot miellyttivät minua ja tulen äänestämään häntä.