Moskeijan tuhopoltto paljastui huijaukseksi

patrioo

Viime joulukuussa Ruotsin Eskilstunassa syttynyt moskeijapalo sai alkunsa ylikuumentuneesta rasvakeittimestä.

Moskeijapalo sai laajaa huomiota jopa kansainvälisesti, sillä media ja paikalla olleet muslimit syyttivät teosta ”tuhopolttajaa”. Jo tuolloin useilla keskustelupalstoilla ja vaihtoehtomedioissa pidettiin todennäköisenä, että muslimit olivat itse aiheuttaneet palon.

Moskeijassa tapahtuma-aikaan olleet muslimit väittivät joulukuussa nähneensä tuntemattoman miehen, joka oli heittänyt palavaa nestettä moskeijan sisään. Kukaan ei kuitenkaan koskaan nimennyt tätä silminnäkijää, sillä häntä ei ollut olemassakaan. Media ja rasisminvastustajat luonnollisesti innostuivat ryhtyen rummuttamaan tarinaa rasistisesta tuhopoltosta. Asiaa käsiteltiin useiden lehtien pääkirjoituksissa ja rasisminvastustajat järjestivät jopa mielenilmauksia tapauksen vuoksi.

Myös eräs Suomessa toimiva äärivasemmistoryhmä mobilisoi kannattajiaan ilmiantamaan ruotsalaisen maahanmuuttokriittisen ”NEJ TACK ! Till moské i Sverige” -Facebook-sivun. ”Ryhmä on tänään osoittanut myönteisyyttä salamurhaamista ja murhapolttoa kohtaan. Etsi sivu ja ilmianna se perustellun väkivallan uhan vuoksi. Hyvää joululomaa teille, rakkaat antirasistit!”, kirjoitti seksuaalianarkisti Atlas Saarikosken johtama äärivasemmistoryhmä tuolloin.

Nyt poliisin teknisessä tutkinnassa on kuitenkin ilmennyt, ettei mitään tuhopolttoa ole tapahtunut. Palo oli saanut alkunsa muslimien huolimattomasta sähkölaitteiden käytöstä, sillä Eskilstuna-Kuriren-lehden poliisilähteestä saaman tiedon mukaan palo syttyi tiloissa olleesta ylikuumentuneesta rasvakeittimestä. Jopa Helsingin Sanomat uutisoi tapauksen uudesta käänteestä.

http://www.patriootti.com/moskeijan-tuhopoltto-paljastui-huijaukseksi/

2

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fuckislam

      Koko paska islam on huijausta

    • kalliiksitulee

      Suomen vastaanottokeskuksissa olleet ja olevat henkilöt ovat 80-90 prosenttisesti nuoria miehiä. Missä ovat hätää kärsivät naiset ja lapset?

      Ovatko nämä salskeat nuorukaiset terroristeja jotka ovat täällä saamassa hoitoa, lepäämässä ja keräämässä varoja järjestölleen?

      Kaikki jihadistit on pantava maahantulokieltoon. Sama pakolaisille jotka lomailevat kotimaassaan josta ovat paenneet. Tämä touhu on meidän kustantamaamme ja meidän härskiä hyväksikäyttämistämme.

      Samoin yli ymmärryksen menee ehdollinen tuomio terroristijärjestön rahallisesta tukemisesta. Jopa -hyväntekeväisyys- nimikkeellä he keräsivät Suomessa rahaa terroristeille. Tällä toiminnallaan he ovat osoittaneet, etteivät he sovellu yhteiskuntaamme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe