Mitkä rypyt ovat rumimpia?

Ei kaikki rypyt ole rumia mutta mun muuten rypyttömiin kasvoihini on ilmestynyt omasta mielestäni rumat "marionettirypyt". Siis suupielistä alaspäin molemmin puolin. Pitäisköhän mennä pistoshoitoon? Onko kellään kokemusta yksittäisten ryppyjen hoidosta pistoksilla? Oliskohan joku hyvä itsehoitoaine noihin rumistuksiin? Jotain käärmeenmyrrkyvoidetta kerran katselin luontaituotekaupassa.

http://www.ihoklinikkaderma.com/stylage.html
16610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kokeile vaan, lähetä sit meille rypytön kuva.

Äänestä

Jos jättää kaikki virnuilut pois ja alkaa irvistelemään, ollaan lähellä totuutta.
Nimittäin, kasvojumppa, ota selvää mitä se on, en voi sitä tässä neuvoa.
Se on kyllä jonkinlaista irvistelyä. Myös kosmetologit antavat hyvää ja tehokasta
kasvohierontaa. Loputtomasti ei mikään tehoa, sitten vaan hymyä huuleen.

Äänestä

Syvät rypyt.

Äänestä

-pahimmat rypyt on asenneryppyjä; jatkuva negatiivinen asenne elämää ja ihmisiä kohtaan, hymytön, iloton "taas ulkona sataa"-mieliala voi vanhentaa paljon ennenaikojaan...ole tarkkana, hei!.... ;)

Äänestä
  • Olet niin oikeassa ,eikä sitä millään kaikki tajua, mutta sanasi on viisauden sanoja.

    Äänestä

Ryppynaru?
Tjaa-a-tjaa-a.
Itse asiassa. Se on kaunis kuin mikä. Puhtaana tietenkin.

Äänestä

Jos on ryppy rakkaudessa, niin silloin on suru lähellä.

Äänestä

Eikös Kleopatra hoitanut kauneuttaan arsenikkia sisältävillä tuotteilla. Vaan muistaakseni kuoli käärmeenpuremaan.
Jos on 60 niin taistelu ryppyjä vastaan on etukäteen tuomittu häviöön.
Kun saa rypyt yhdestä paikasta heti niitä on toisessa...loputtomiin. Ikä näkyy kuitenkin, on se nähty hirviöksi leikellyissä vanhoissa naisissa.
Anteeksi aloittaja, en tarkoita pahaa, kun asenne on kohdallaan kukaan ei ajattele ryppyjä, paitsi itse.

Äänestä

Otsaryppyjä kaikilla kasvaa kuin sieniä kankahalla
möllöttäjät synkkinä istuu kärpäslätkän alla.

Äänestä
  • No jopa sain hyvät naurut.

    Äänestä

Ei kai rumia ryppyjä olekaan. Itse ainakin katselen peilistä sillä silmällä, että mikä ryppy näistä olisi kaunein.

Äänestä
  • Rypytetty rakkaus on maailman kaunein rakkaus ja riisipiirakka, hyvin rypytettynä.

    Äänestä

  • Verhotkin-rypyssä kirjoitti:

    Rypytetty rakkaus on maailman kaunein rakkaus ja riisipiirakka, hyvin rypytettynä.

    Tarkoititko ehkä tuon kommentin reppuriikalle, joka kirjoitti:
    "Jos on ryppy rakkaudessa, niin silloin on suru lähellä."

    Äänestä

Oman kullan hymy on kaunis, aina.

Äänestä
  • Oikessa olet, hymy saa hyvälle tuulelle olkoon keltä vaan.
    Rypyt muuttaa muotoaan hymyillessä nauraessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Marionetti kirjoitti:

Ei kaikki rypyt ole rumia mutta mun muuten rypyttömiin kasvoihini on ilmestynyt omasta mielestäni rumat "marionettirypyt". Siis suupielistä alaspäin molemmin puolin. Pitäisköhän mennä pistoshoitoon? Onko kellään kokemusta yksittäisten ryppyjen hoidosta pistoksilla? Oliskohan joku hyvä itsehoitoaine noihin rumistuksiin? Jotain käärmeenmyrrkyvoidetta kerran katselin luontaituotekaupassa.

http://www.ihoklinikkaderma.com/stylage.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu