Mikä taho valvoo S24 palstoja?

Suomi24 - Suomen suurimman verkkoyhteisön uusiminen on mennyt huonompaan suuntaan. Kukaan ei valvo enää palstojen kirjoituksia tai linkkejä ja osallistujiin pesiytyy kaheleita, jotka voivat kylvää ala-arvoisia viestejään tai mustamaalata lähimmäisiään ilman minkäänlaisia rangaistuksia.

Luotsien aikaan palstoilla oli sentään jonkinlainen järjestys ja kuri. Nykyään ei ole enää minkäänlaista. Ylläpito ei vastaa viesteihin eikä puheluihin eli ei tee asioiden korjaamiseksi yhtään mitään. Toivottavasti viranomainen puuttuu jossakin vaiheessa tällaiseen temmellyskenttään.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kanssasi ihan samaa mieltä.
Uskomatonta törkyä sallitaan.

Poliisit huomio!

Äänestä

Parempi idea olisi julkistaa näiden ylläpidon hörhöjen naamataulut ja nimet.
Eipä tällä foorumilla ole ennenkään homma toiminut rehelliseltä pohjalta, vapaaehtoiset moderaattorit käyttävät työkalujaan ihmisten kirjoittelun seurailuun, kiusaamiseen ja levittelyyn ynnä muihin laittomuuksiin.

Äänestä
  • Epäilen, että nämä moderaattorit ovat itse hörhökirjoitusten takana.ämuuten tätä ylläpidon toimintaa ei voi ymmärtää.

    Äänestä

"osallistujiin pesiytyy kaheleita, jotka voivat kylvää ala-arvoisia viestejään tai mustamaalata lähimmäisiään ilman minkäänlaisia rangaistuksia."

somali ei koskaan tule olemaan minulle lähimmäinen, vaikka minua rangaisi niin ei sittenkään

Äänestä
  • Samaa mieltä

    Äänestä

  • Poliisilla ei ole resusseja lähteä asioita tutkimaan kun heillä on tutkittavana salakaadot tai vaimon kaadot tai polkupyörällä humalassa ajamiset ja koulukyyditykset varsinkin

    Äänestä

  • Somali on lähimmäinen vain toiselle somalille, jos sillekään. Ei meille, eikä me somalille. Somalille merkittävää meissä on vain maksajan ja hyvän antajan rooli, ei lähimmäisen.

    Äänestä

ei näitä palstoja kukaan valvo.

Jokaisesta klikkauksesta kilahtaa rahaa S24 kassaan. Tämä on bisnestä jota tehdään paskasta.

Äänestä

Sananvapaus puhtaimmillaan on juuri tätä. Tuossa naapurissa Venäjällä lienee sitten toivomanne valvonta, siellähän vain oikea tieto julkaistaan.
Jos ajatellaan tänäpäivänä esim. Ylen toimintaa niin siellä koko kansaa manipuloidaan lähes asiassa kuin asiassa. luodaan mielikuvia, että kaikki toista mieltä olevat ovat häirikköjä tai yhteiskuntakelvottomia. Tällä Ylen mielikuvamanipuloinnilla lienee suurin merkitys kansanvallan toteutumiselle, jos ihminen on kertakaikkiaan eri mieltä kuin maan varoilla ylläpidettävä tiedoitusväline, niin kansalaiset kokevat ihan samalla tavalla kuin Venäjälläkin, että asiat vaan nyt ovat tällä lailla, eikä siihen voi vaikuttaa mitenkään, ei edes äänestämällä.

Jos katsotaan maakuntalehden yleisönosastokirjoituksia niin siellä toimitus myös katsoo mitä julkaistaan ja mitä ei vaikka henkilö kirjoittaisi omalla nimellään. Tämä on tietenkin johtanut siihen, että vain lehden toimituksen mileiset mielipiteet julkaistaan, tämä ei ole sananvapautta.
Tietysti täälläkin osa kirjoittaa ihan puuta heinää, mutta jokaisen tulisi osata katsoa mikä on totta ja mikä ei, sillä niinhän joudutaan tekemään livessäkin kun kuunnellaan ihmisten puheita.
Tuon vääristellyn totuuden tyyssija on eduskunta, siellähän valehdellaan koko ajan kanasanedustuslaitoksessakin, vaikka luulisi maan tärkeimpänä päättävänä elimenä olevan toisin.
Jos jotakin häiritsee täällä käytävä vapaa keskustelu, niin tuolla yläkulmassa on X josta tämä sivu sulkeutuu, eikä tätä myöskään ole pakko avata jos sivujen mielipiteet haittaa elämistä.

Monella kuitenkin on taustalla pelko, että totuuksia tulee liikaa kansan nähtäville ja koska muut kansalaiset ovat kyvyttömiä arvoimaan onko se maalle hyväksi saada myös nämä totuudet kaiken kansan nähtäväksi ja mahdollisen päätöksenteon pohjaksi jos he joskus uskaltautuvat vaikkapa vaaliuurnille.

Äänestä

Ei mikään taho valvo. tämä on oikea saastaisten juttujen luvattu foorumi.

Äänestä
  • Kas Kummaa ketjusta poistui toisen henkilön nimissä kirjoitettu viesti ja pornokuvat kun niistä ilmoitus useamman tahon kautta jopa poliisille rikosilmoitus

    Äänestä

  • Riittää kirjoitti:

    Kas Kummaa ketjusta poistui toisen henkilön nimissä kirjoitettu viesti ja pornokuvat kun niistä ilmoitus useamman tahon kautta jopa poliisille rikosilmoitus

    Taasko Soile on virtsaan levittänyt täällä?

    Äänestä

Bisnestä tällä palstalla tehdään.
Mitä enemmän klikkauksia, sitä enemmän mainosarvoa.
Mitä tapahtuu jos päätämme olla käymättä täällä.
20:56

Äänestä

Kohta sataa taas ripulia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töitä_ylläpidolle kirjoitti:

Suomi24 - Suomen suurimman verkkoyhteisön uusiminen on mennyt huonompaan suuntaan. Kukaan ei valvo enää palstojen kirjoituksia tai linkkejä ja osallistujiin pesiytyy kaheleita, jotka voivat kylvää ala-arvoisia viestejään tai mustamaalata lähimmäisiään ilman minkäänlaisia rangaistuksia.

Luotsien aikaan palstoilla oli sentään jonkinlainen järjestys ja kuri. Nykyään ei ole enää minkäänlaista. Ylläpito ei vastaa viesteihin eikä puheluihin eli ei tee asioiden korjaamiseksi yhtään mitään. Toivottavasti viranomainen puuttuu jossakin vaiheessa tällaiseen temmellyskenttään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu