Skotti Seiskassa, hyvin pedattu kohu. Bravo!
Jasmin Iltasanomissa,,,,,,
Vittumitätyyppejä
49<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Upea homma. Beckhamit.
Kolmiodraama ajoi Jasmin Mäntylän avioliiton kriisiin: ”Dennis on ollut minuun pettynyt”
Jasmin Mäntylän, 32, ja hänen aviomiehensä Dennis Bramleyn, 64, avioliitto on ollut koetuksella viime viikot.
Jasmin Mäntylä kertoi Ilta-Sanomille helmikuun lopulla hänen ja Dennis Bramleyn liitossa olevan ongelmia.
Seiska-lehden mukaan viime viikkojen sydänsurujen ja aviokriisin takana on skotlantilainen mies, jolle Jasmin on lähetellyt salaa viestejä.
Jasmin myöntää IS:lle viestitelleensä miehen kanssa, eikä Dennis ollut mielissään saatuaan tietää vaimonsa kirjoitelleen toiselle miehelle.
– Dennis on ollut pettynyt minuun, ja ihan syystä, Jasmin myöntää.
– Minä ja Dennis rakastamme toisiamme ja haluamme olla yhdessä. Tässä jutussa on ollut kaksi syyllistä, ja Dennis ei olisi ikinä ansainnut tätä meiltä, Jasmin harmittelee, ja sanoo ymmärtävänsä tekojensa satuttaneen aviomiestään.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1426171847771.html?pos=ok-nln
Muru on kylläkin jo 65-vuotias. Juuri hiljattain Jasmin-rouva raportoi hänen syntymäpäivästään. Ei kuulemma itse ole iästään innoissaan...
Laskutaitonsa ruosteessa: vain yksi syyllinen. Menköön peilinsä eteen. Voiko olla enää ällöttävämpää kuin tämä ilkeä ja omahyväinen tyrkky?!
Jasminin logiikalla 2 syyllistä kyllä. Skotti ja pappa. Itsessä ei koskaan mitään vikoja.
Jassu on uransa huipulla! Pääosassa kuitenkin taas pappamuru, koska ilman pappaa ei olis saanut aikaiseksi kohua kun ei olis voinut pettää ketään. Ens kerralla täytyy sitten mennä jo pitemmälle, pelkällä viestittelyllä ei voi enää mediahuorata, woppotiwoo!
Kaikki on kaupan ja joku lehti vielä maksaa noista jutuista. Aluksi ajattelin, että harmiton tuo JÄZZI, mutta on kaikkea muuta!
Mielenkiintoista katsoa, laittaako toi turhake taas valokuvan seiskan blogiinsa kun pääsi roskalehteen.....
on se helvetin nolo akka...ensin haukkuu kaikki muut syrjähypyistä....muttei ole itse yhtään parempi.
NOLO JASMIN.....
Woe tyrkkyvä, woe. Nyt satuilee vähän enemmän luetussa lehdessä suhdesotkustaan ja yrittää maalata mustaa valkoiseksi. Epätoivoisen nolo yritys. Näkyy Jassun touhuja seuranneet kommentoivan kohurouvaa, mutta vähän silkkihansikkain kohdellaan. Ei niin kovaa tykitystä kuin täällä tai jossain Seiskan livessä, josta ei-maireat viestit poistuu nopeammin kuin mitä rouva Mantyla-Bramley-Bramley-Mäntylä ehtii sanoa "Primark".
Jasmin ja Dennis saivat kriisinsä puhumalla selväksi ja jatkavat onnellisena eteenpäin. Englantilainen herrasmies osaa puhumalla selvittää ongelmansa. Toisin on asiat täällä pimeässä pohjolassa. Vastaavassa tilanteessa täällä mies ei olisi puhua pukahtanut mitään, ryypännyt pari viikkoa kunnes olisi ollut niin sekaisin että olisi päästänyt pahimmassa tapauksessa kilpakosijalta ja kenties vaimoltaan ilmat pihalle. Vähintäänkin pieksänyt heidät henkihieveriin. Loppunäytelmä olisi sitten käyty suljetuin ovin paikallisessa oikeudessa.
Luuletko että noi Jassun kohut tohon loppui? Ihminen joka tienaa elanonsa roskalehdillä, pakkohan sen on jatkuvasti uutta kohua kehitää muutoin loppuu leipä.
No eipä ole Jassun tapauksissa ennenkään noin dramaattisesti käynyt. Suurinta dramatiikkaa Jassun suhdesotkuissa on ollut Jassun ilkeät lausunnot lehtiin, tai sitten mouruaminen ja itsensä nolaaminen.
Itse uskon, että papsukka laittaa tälle avioliitolle pisteen hyvin pian.
Luottamus on menetetty. Loppu on enää vain ajan kysymys. Naimisestakin on pahin uutuuden viehätys kadonnut. Oulu kutsuu, kuuntelen.
Jokin tässä nyt mättää. Jasmin puhuu vain "viestittelystä", vaikka aiemmin kertoi muutakin. Mm. kertoi skotin joutuneen hyllytetyksi työstään. Pelkän viestittelyn takia niin ei voi työnantaja menetellä, tai se tulisi kovin kalliiksi työnantajalle työntekijän vietyä asiansa oikeuteen. Jasminin ensimmäisten ilmoitusten valossa voidaan päätellä, että fyysestä pettämisestä olisi kyse, ja siitä olisi jääty ns. housut kintuissa kiinni.
Tulivain tämmöinen kuvio mieleeni:
Jassu ja Skotti ovat olleet täydessä touhussa Jassun ja Papsun huoneessa, kun Papsu onkin jostain syystä pölähtänyt paikalle kesken aktin.
Selittäisi sen, miksi Papsu on mennyt respaan meuhkaamaan ja varaamaan uuden huoneen itselleen...Ja selittäisi myös Skotin hankaluudet työpaikalla, heh...
mulle tuli mieleen hyllytyksestä että, tämä hotellimies on muidenkin naisvieraitten kaa sillee touhunnut, ei kai ny tekstareista kukaan suutu.
Tekstareista ei potkuja saa, mutta jos jörnii asiakasta (ehkä jopa työajalla?), ja asiasta kehkeytyy farssi jossa humalainen aviomies huutaa respassa, saattaa joitain seuraamuksia tulla.
Jos taasen pelkät työkaverit tietävät sutinasta, se osataan kyllä vaieta hotellialalla. Itsekin olen nähnyt, kun oma pomoni (hotellinjohtaja, nainen) kömpi aaamulla krapulassa erään julkkiksen huoneesta. Vieläpä vitsaili panollaan. Kyllä hotelleissa kaikkea on nähty, mutta sitten jos asiakaskin sen saman näkee, niin on pakko tehdä jotain korjaavia toimenpiteitä.
Pomos nussitutti läskipyllyynsä Jape Muonansuulla?
Hienoa että lihava brittiukko sai puhuttua itselleen järkeä eikä pohjoismaiseen tyyliin katkonutkaan kenenkään kaulaa!
Kyllä skotti on Jassua viihdyttänyt muutenkin kuin vain tekstailemalla, Denu ukko kun juo niin paljon ettei siitä ole tosi toimiin sängyssä, ei edes hääyönä. Ja Jassulle näyttää kelpaavan kuka tahansa hörökorvainen hotellityöntekijä, woppotowoo, häpigööl ja niin mua!
No mutta jos on punaisesta lihasta kieltäytynyt, niin korvikkeena sitten hieman kalpeampaa...Munemia on miltei yhtä vakava sairaus kuin anemia.
Eiköhän Walesistakin löydy joku "tekstauskaveri" viihdyttään tuli perseen alla liehuvaa nuorikkoa....
Toivotaan niin...Pääsee Jassu taas tienaamaan taskurahoja seuraavaa reissua varten, kun myy lomatarinan iltalehteen.
Vai olisko nyt papsun vuoro? Papsun kuuma lomaromanssi, Jassu hajotti hotellihuoneen? Kolmas osapuoli ei ollut tällä kertaa tarpeeksi älykäs tajutakseen ettei yksin saanut kohua aikaan vaan se olikin mrs Prämli?
Olisi kyllä parhainta parhautta, jos papsu maksaisi potut pottuina ennen kuin laittaa avioeron vireille :D
Nappaisi jonkun englantilaisen ruusun mukaansa päiväunille hotellihuoneeseen, ja huolehtisi siitä, että Jassu saisi tietää mitä on tehty. Buahahahhahahah :D
Sketsi koko pariskunta :-D
Todellakin!
Heille olisi pitänyt hommata häämatka Benidormiin samanlaiseen alemman tason all-inclusive hotelliin mikä siinä tv-sarjassa oli näyttämönä :) Miksei Seiska kustantanut moista matkaa, luonnollisesti juttuoikeuden ja kuvien kera? Kyllä olisi mennyt paperilehti kaupaksi, ahhahahahhh :D
Koko näytelmähän on Denun kirjoittama ja siksi siinä on pieni rooli tomppelille skotille.
Seiska halusi sisältöä blogiin tai vaihtoehtoisesti tulee kenkää palstalta. Oli siis nyhjäistävä tyhjästä kohu, jotta taskurahakassa säilyy. Keksittiin tyhjänpäiväinen tekstarikohu. Papsu itse kirjoitti ne viestit enkuksi. Ovi jätettiin auki keväälle, jos kohuun tarvitaan toinenkin osa.
Vaimo sai pärstäkkeensä lehtiin ja parit rätit (# niin mua). Papsu päiväkaljansa (#niin mua).
Prämlin intialaisenglantilainen pariskunta jatkuvine talvilomailuineen ympäri Englantia alemman tason lomakohteissa on ihan parhautta, toivottavasti keksivät pian lisää viihdettä eivätkä unohda sen seksihullun anopin touhuja seuraavassa haastiksessa!
Mikä se on Jassun mielen pahoittanut, kun selfiet on niin totisia, ei virnuilla uusimmassa skottikuorien sävyttämässä kuvassakaan entiseen malliin. Vai onko se Dennisin syytä, kun nyt ollaan kaiketi hotellireissussa kahden kesken.
Jassu, mikä on hyydyttänyt hymysi. Eivät edes skottikuoret pelasta päivääsi.
Ihmetyttää tää vanhusta hyväksikäyttävä tyrkky. Eikä sukulaiset jo herää puolustamaan Papsua?
Jassu surustuttaa papsun viimeiset vuodet, jollei sen suku älyä viheltää likaista peliä poikki. Hyväksikäyttöä.
Säikähti että tuloo lähtö takaisin ouluun ja hyvittelee nyt aikansa. Jotenkin tuntuu ettei tämä tähän kertaan jää. Ymmärtää satuttaneensa mutta sanooko katuvansa....?
Jassu ei todellakaan ymmärrä satuttaneensa ketään. Sille on ihan normia naida ketä vaan, oli suhteessa tai ei. Narsistihan ei tunne syyllisyyttä toisia kohtaan. Tässäkin tapauksessa sen huomasi, kaksi syyllistä liitossa missä toinen pettää toista.
Intiassahan on kastinjako, mitä kastia Jasmin edustaisi Intiassa?
Jasmin on kyllä uskomaton tampio! Somessa hehkutetaan elämää suurempaa rakkautta ja täydellistä parisuhdetta, mut eka hörökorva kun vähän flirttailee nuoren rouvan kanssa, niin rouvaa viedään kuin kuoriämpäriä. Avioliiton puolivuotispäivästä ei nyt hehkutettukaan mitään tällä kertaa...Sen sijaan jatkaa härkäpäisesti Skottikuori-viestejään, jotka taatusti pahoittavat papan mielta aina vaan lisää. Mut narsistihan ei mitenkään osaa asettua toisen ihmisen asemaan.
Toi pariskunta kännää todennäköisesti useimpina päivinä, ja lennokkaalla tuulella tulee sitten postailtua somessa noloja seksiväline- ja nips naps paljastuksia, suihkukuvia yms. sekä heiteltyä sormuksia jorpakkoon.
Toivottavasti tuolla Walesin lomaalla osataan ny juoda sivistyneesti, ettei tarvi alkaa meuhkata ja tapella yleisellä paikalla....
NILF-Jasu on saletisti jäänyt kiinni in action. Tähän on tasan kaksi syyllistä, kamala viettelijä hotellin piccolopoika David sekä huonon parisuhteen aiheuttanut Dennis. Kummatkin saa potkut!
Olisiko papsulla viimeinkin silmät auenneet millainen tyrkky tuli naitua. Jassusta ei ole Bramleyn sukuun äiti- tai mummopuoleksi, sillä hän ei voi tempuillaan pahemmin ylpeillä papsun jälkeläisille. "Niin mua..." Slummista pitää pysytellä pois, joten ei muuta kuin ylionnellisena uusille hotellikeikoille ja ovelta ovelle -kiertueelle huomiota ja uusia tekstauskavereita hakemaan.
NILF?
Nana I´d Like to Fuck = pantava mummo
Papsun lapsenlapsen Facebook-kaverin nimitys Jassusta.
(MILF eli pantava äiti yleisemmässä käytössä).
Tosi "söpöö" miten aviomiehen lapsenlapset puhuu Jasmin-mummopuolestaan. Ihan kuin olisivat tienneet mitä tuleman pitää.
Eipä hehkutella enää joka kuukautisilla hääpäivien juhlistamisilla, onko papsu pannut stopin? Ja jäikö puolivuotisjuhlakin juhlimatta? Vaikka papsua ei taida päivää huvittaa juhlistaa.
Epänormaali liitto, epänormaalit touhut. Kestää just niin kauan kunnes Jassulla on uus mies lujasi koukussa, Borossa ei näytä vaihto onnistuvan joten siksi on matkustettava hullun lailla, hahah!
jasminmantylaofficial
5 tuntia sitten
Sunny day and afternoon drinks in Llandudno Wales #outdoors #llandudno #wales #drinks #sunny #lovely #sunday #enjoy #travel #havefun #woopwoop #justsaying #terassikausialkoi #ihanuutta #aurinkoa
Ryyppäämiseksi on taas mennyt. Tota pariskuntaa ei oo ikinä yhdistänyt mikään muu kuin rankka ryyppääminen. Seuraavassa seiskassa puidaan taas uutta pettämisdraamaa, Jassulla kun alkais pelit pelittää niin papsu on jo sammunut. Harmi että viimeksi heräs niin väärään aikaan....
Miksi foodie ei ikinä kuvaa ihania illallisia? Siis ruokaa? Vai meneekö kaikki rahat baariin?
Grand Hotellia, missä nyt yritetään iskeä uutta hotellipojua, ei oo rankattu kuin 6 pisteen hotlaksi, yö abt 34e/hklö. Ja sesongin ulkopuolella alennuksella.
Tarviihan sitä nyt sunnuntai-iltapäivän drinksut vetää, kun pää meinaa selvitä lauantai-illan juhlinnasta.:
https://instagram.com/p/0OIgb-lYzk/?taken-by=jasminmantylaofficial
Yeah, nothing more to say.....
Mauton muovilaukku ja viinalista, siinä hassujassurassun elämälle sisältöä. Alko on paras ystävä?!?
Jassu ei varmasti syö oikein yhtään mitään, koska on jatkuvasti laihdutuskuurilla. Jää katsos enemmän kalorivaraa ottaa drinksua ja napsua, muutenhan lihoisi.
Ulkonäöstä kyllä jo huomaa, ettei oikein ravitsemus ole kohdillaan. Kannattaisi varmaan tutkia veriarvot.
Mitä pahaa tuossakin nyt on ? Rauhottukaa nyt oikeesti tossa herjanheitossa!!!
Jatkuva juominen on tosi pahasta. Ulkona käydään vaan röökillä ja samalla napsataan pari kuvaa muodon vuoksi, muu aika menee baarissa dokailuun ja humalaisen "huumorin" heittoon, vaikka veikkaisin että nykyään päädytäänkin humalaiseen rähinään. Jasu heiluttaa skottikuoriaan vimmatusti ja kehuu mielenkiintoista sälliä joka astui Jassun (elämään ja sellaisistahan pidetään kiinni. Syy eroon: papsu muuttui riidanhaluiseksi?
Niinpä. Ja puhuisiko joku "uudesta ihmisestä, joka astui elämääni" jos kyseessä olisi pelkkä viestittelykaveri, kuten Jassu on halunnut asiaa selitellä sen jälkeen kun sai kohu-uutisensa myytyä?
Törkeää käytöstä vastavihityltä naiselta.