Tämä lienee viimeinen oljenkorsi. Ongelmana on caprin avausmekanismin vuoto eli katto ei aukea, koska ilmeisesti painetta ei kerry riittävästi. Manuaalisesti katon kyllä saa kiinni ja auki.
Vuoto on kuljettajan puolella ja helmapalkkia pitkin valuu nestettä ja jättää lammikon alle. Olen kokeillut kaikennäköisiä tiivistysaineita öljyn joukkoon, mutta eipä ole ihmeemmin ollut apua.
Olisiko jollakin tällä foorumilla tietoa asiasta. Olisiko Turun lähistöllä jotain osaavaa taituria joka ymmärtäisi asian päälle ?
Reijo Eronen 0415437198
SAAB 9-3 Capriolet 2.0t aut. -99
erorei
1
80
Vastaukset
- Tuolta
www.saabclub.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424