ei mulla oo just mitään vastaan ulkomaalaisia , mut eikö järki sano päättäjille nyt tapahtuneiden mamujen tekemiin raiskauksiin , pahoinpitelyihin ja nuoren tytön polttamiseen , älkää päättäjät ottako paraisille lisää mamuja teidän lapsi voi olla seuraava uhri . olisitko silloin tyytyväinen , kysyn vaan . mitä muut paraislaiset on mieltä ?
mamut paraisille
kotimaani
29189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ups
Jjnbvhh
kyllä paraisten mamu kiintiö on täynnä , täällä on vielä turvallista asua ja kasvattaa lapset , ei muutenkaan näin huonoina aikoina kannata ottaa ylimääräisiä suita ruokittavaksi meidän itsemme taloutta horjuttamaan .
paraisille pitää saada lisää mamuja jo ihan sen vuoksi että saatte sinne vähän väriä ja jännää värinää te senkin rasistit.
Eihän tänne edes suomenkielisiä "ilmeisesti" haluta lisää ainakin siltä täällä asuvasta suomenkielisestä tuntuu
Joo
antakaa yksikin hyöty esim. miten maahanmuuttajat pelastais uppoavan laivan (parainen) ,eipä oo näyttöä missään muuaallakaan , no onhan ne työllistävä vaikutus esim , sossun työn tekijöille .
Eikö ole parempi että antaa sen matun upota??
Joo
Kadut ne täyttää ja jos tietä pyytää ku koko jalkakäytävän täyttävät on rasisti....muuta sanaa ne ei suomeksi osakkaan. ..ett ei lisää kiitos
Se siitä sopeutumisesta ?!
taidat olla persu , mutta oikeassa olet , ei tänne tarvita yhtään lisää pakolaisia ettei osu kohdalle omien lasten pahoinpitely tai raiskaus , kokemustahan on muuaalla suomessa , eikä siitä näköjään opita miksei ???
Molemmat näkökannat helppo ihan tahoillaan omillaan hyvin ymmärtää
Toivottavasti mamut eivät erehdy Paraisilla asuvan vanhan ammattisotilaan eteen, joka tappoi Algeriassa ja Marokossa työkseen ihmisiä.
Taisi osua.
Poistettu
No niin, loppuvuodesta saatte kymmenen elätettävää lisää, näin ovat äänestämänne päättäjät perjantaina päättäneet. Onnea voittajille!
...
Tänne vaan muitakin kuin suomenruotsalaisia ns. parempiosaisia. Kyllä meillä on varaa ottaa tänne tuhat pakolaista rikastuttamaan tylsää paraislaisuutta! Haloo, rasistit! Ach, vi pratar svenska här och du måste kan också talar svenska, eller hur? Engelska, vad menar du?
Voisko saada noitten rasistien huutelut poistettua. Ex-koulukiusaajat huutelee shittiä ympäri nettiä
Kyllä tänne Paraisille mahtuu. Täällä on tultu toimeen vaikka on 2-kielinen kunta. Ei siinä muutama lisäkieli haittaa.
Sisäsiittoisuuden kannalta sitä parempi mitä pidemmälle ulkosaaristoon saadaan uutta verta, yhteysalusreittien taakse olis hyvä.
Rasistitkin tykkäisi kun täältä on tosi sujumaton liikenne mantereelle päin koska sisäsiitetyt ei uskalla ajaa paitsi alinopeudella.
Itse kyllä taidan heti sopivan vaihtoehdon löydyttyä muuttaa pois täältä, en siksi että tulee uutta verta vaan siksi että ennestäänkin sujumaton liikenne pyritään saamaan vielä huonommaksi nopeusrajoituksia alentamalla. Halutaan siis mennä sisäsiittoisten ajokykyjen ehdoilla.
Ei mulla oo just mitään vastaan suomalaisia , mut eikö järki sano päättäjille että suomalaiset raiskauksiin syyllistyneet pitäisi karkottaa maasta?
On se vaan kumma miten suomalaiset rääkyvät toisilleen ja vastakkain asettuvat suvakit ja pitkällä tähtäimellä ajattelevat.. samaan aikaan kaikenlaiset apinat pomppivat rajojen yli tänne rahan perässä. Nequt sikiävät paremman rahan toivossa ja Läskit saamattomat revat pystyssä.. huh huh.. miettikääpäs ihmiset ihan oikeesti miltä isänmaamme näyttää muutaman sukupolven päästä. Kaukana on puhdas pohjoinen geeni.. vaaleat hiukset ja siniset silmät. Pistää puistattamaan.WP
Ps. Tästäkö joskus esi isämme taistelivat.?
mikäs huhu se on, että siellä olis vastaanottokeskuksessa ollut tulipala?
Ohan siel ollutkin..
Eiköhän noiden matujen toimintaa ole nähty jo tarpeeksi soittamaan tyhmemmänkin ihmisen kelloja että kannattaako ottaa tänne et kertoo paljon päättäjien älykkyydestä...no karma korjaa ;)
Paraisilla mamu-miehiä on suunniteltu jakamaan pihaa tallityttöjen kanssa, mahtaa niillä (siis miehillä) olla hauskaa.
En päästäisi omaa teinityttö enää tallille ratsastamaan.
On se jo perkele nauvo miehitetty matuilla ja nyt parainen.koska helvettiä tää mamutus loppuu.pitäiskö noi kamelinnussijat ajaa heikolle jäille....
ei päättäjät ajattele muuta kuin ruotsinkielisten kannan kasvattamista kun omatkin lapset muuttavat pois ja vain kantasuomalaiset suomenkieliset jää RKP aatteella ei ole enää kannatusta kuin eläkeläisissä