Kevät saapuu

åojwnrgpiuahsrpgiawöiugi

Auringon hehku, katupöy, siitepölyallergia ja pimeyden väistyminen. Ei suosiikivuodenaikani.

7

308

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vesille

      Merelle vaan ulkosaaristoon ei ole katupölyä.ja paaaaljon vähemmän puustoa.

    • äälaadf

      Ja nyt saapui siitepöly ...ei meinaa antihistamiinikaan auttaa.

    • syysmieli

      On huvittavaa kuunnella esim. radiosta ja muustakin mediasta kun jo melkein heti joulun jälkeen aletaan hehkuttaa että IHANAA, KEVÄT TULEE! . Ihan kuin kaikki siitä pitäisivät. Tietysti sitä kukin saa tykätä mistä vuodenajasta vaan, mutta keväästä ja kesästä puhuessa se sävy vaan on aina sellainen että kaikki totta kai rakastavat näitä vuoden aikoja. Itse en pidä keväästä ja kesästä siitepölyn, helteiden, auringon( joka häikäisee usein autolla ajaessa), ja itikoiden takia.

    • ohg

      PÖÖÖÖ, AHDISTAVIA HELTEITÄ ELOKUUSSA.

    • tw243t

      Krääh katupölyä riittää ja leppä pölisee minkä ehtii...

    • romualdo2

      keväät ovat kuten talvetkin itselleni masennuksen aikaa. Valoa kyllä riittää, se vaan on vielä niin räikeää,kovaa, kun puissa ei ole vielä lehtiäkään. Odotan ensimmäisten lumen alta paljastuneiden karpaloitten keruuta, korvasieniä, ensimmäisiä villiyrttejä; horsmia,suolaheiniä,kuusen kerkkiä, kaupallisesti voi hyödyntää myöskin kansalliskukkaamme kieloa.

    • syyssseppo

      Jos Suomi eläisi ainaisessa keväässä tai syksyssä olisi maamme täydellinen. Keskikesä ja -talvi ovat itselleni kaikkein vastenmielisimmät vuodenajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      4954
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      20
      4005
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      2341
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2144
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      1948
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1838
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1557
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1481
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1195
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1134
    Aihe