Aivan ihana päivä tänään niille, jotka saivat ulkoilla ja nauttia kevätauringosta,lämöstä ja raikkaasta ilmasta omassa pihassaan.
Valitettavasti kaikille ei käynyt tuuri,joillekkin on sattunut ne naapurit,jotka krääsäämällä omalla pihallaan,pilasivat törkeästi toisten viihtyvyyden ja sen muuten kauniin ulkoilupäivän.
Tuttavani eivät pihalleen voineet tänään mennä ulkoilemaan,kitkerän savunhajun vuoksi.Eihän se savun hengittäminen ole edes terveellistäkään.
Kaatopaikat ottavat keväisin ilmaiseksi vastaan puutarhajätettä,puutarhajäte myös maatuu näppärästi kompostissa.Nämä tavat hävittää puutarhajätettä eivät häiritse lähinaapureiden ulkoilua,eivätkä pilaa lähistön hengitysilmaa.
Mietityttääkin,että onko tuollaisessa syynä,pelkästään laiskuus,vai tahallinen naapurien kiusaaminen savustamalla?
Ihana keväinen päivä
itsekeskeisetnaapurit
4
193
Vastaukset
- onoli
Ok.
- kinkin
Kinkin
- myrkytystä
Ei ole kaarinassa edes luvallista,joten kannattaa asiasta ilmoittaa ympäristöpuolelle,jos kiusanteon uhriksi joutuu.
- onkin
Toki niin se
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 33932706
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?632593Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien872099- 2071787
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1721695- 581534
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.991284- 1221078
- 351067
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex1031041