Ihana keväinen päivä

itsekeskeisetnaapurit

Aivan ihana päivä tänään niille, jotka saivat ulkoilla ja nauttia kevätauringosta,lämöstä ja raikkaasta ilmasta omassa pihassaan.
Valitettavasti kaikille ei käynyt tuuri,joillekkin on sattunut ne naapurit,jotka krääsäämällä omalla pihallaan,pilasivat törkeästi toisten viihtyvyyden ja sen muuten kauniin ulkoilupäivän.
Tuttavani eivät pihalleen voineet tänään mennä ulkoilemaan,kitkerän savunhajun vuoksi.Eihän se savun hengittäminen ole edes terveellistäkään.
Kaatopaikat ottavat keväisin ilmaiseksi vastaan puutarhajätettä,puutarhajäte myös maatuu näppärästi kompostissa.Nämä tavat hävittää puutarhajätettä eivät häiritse lähinaapureiden ulkoilua,eivätkä pilaa lähistön hengitysilmaa.
Mietityttääkin,että onko tuollaisessa syynä,pelkästään laiskuus,vai tahallinen naapurien kiusaaminen savustamalla?

4

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onoli

      Ok.

    • kinkin

      Kinkin

    • myrkytystä

      Ei ole kaarinassa edes luvallista,joten kannattaa asiasta ilmoittaa ympäristöpuolelle,jos kiusanteon uhriksi joutuu.

    • onkin

      Toki niin se

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      167
      6424
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      96
      2949
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      98
      1826
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1535
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      10
      1256
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      13
      1117
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      51
      1077
    8. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      993
    9. Miten paljon

      Merkitsen sinulle?
      Ikävä
      17
      990
    10. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      988
    Aihe