uusi virtalähde uusi prossu ja emolevyst kysymys

hankin tosiaa täs uuden prossu ja epäilen vahvasti että toi mun virtalähe ei riitä siihen.tän hetkinen virta lähe on tosiaan : acbel 350w.
ja prossu minkä hankin http://www.jimms.fi/tuote/BX80646I74790K .
ja toimiiko toi prossu tän emolevynkaa : Intel H87 .
ite luin tuolt et sopis mut ajattelin et varmistan viel.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Emolevyn malli ja merkki?

Äänestä

ASUS H87-PRO LGA 1150 Intel H87 HDMI SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Intel Motherboard with UEFI BIOS

Äänestä
  • Tuo emolevy tukee 4790K prosessoria BIOS-versiosta 2001 alkaen. En osaa sanoa kyseisen H-sarjan emolevyn kyvystä ylikellottaa. Joissakin H-sarjalaisissa ominaisuus on, mutta tästä mallista en osaa sanoa.

    350W riittää prosessorille oikein hyvin. Tietysti virtalähteen laatu voi muuten olla mitä sattuu. Millekään sellaiselle näytönohjaimelle tuo ei riitä, mitä pelikäytössä voi edes harkita, mutta käyttöhän ei välttämättä ole pelaamista.

    Äänestä

No mun tän hetkinen on : Asus GTX760-DC2OC-2GD5 NVIDIA GeForce GTX760 2048 MB DirectCU II OC -näytönohjain PCI-e-väylään

Äänestä
  • Onneksi minulla on googlen ihmeellinen voima, joka useimmilta kysyjiltä tuntuu puuttuvan.

    http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-760-review,5.html

    "Here is Guru3Ds power supply recommendation:

    GeForce GTX 760 - On your average system the card requires you to have a 550 Watt power supply unit.
    GeForce GTX 760 SLI - On your average system the card requires you to have a 700 Watt power supply unit.

    If you are going to overclock GPU or processor, then we do recommend you purchase something with a bit more stamina."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


trekki kirjoitti:

hankin tosiaa täs uuden prossu ja epäilen vahvasti että toi mun virtalähe ei riitä siihen.tän hetkinen virta lähe on tosiaan : acbel 350w.
ja prossu minkä hankin http://www.jimms.fi/tuote/BX80646I74790K .
ja toimiiko toi prossu tän emolevynkaa : Intel H87 .
ite luin tuolt et sopis mut ajattelin et varmistan viel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu