Onko teille koulussa kerrottu ettei todisteita jumalasta, eikä jeesuksesta ole? Onko kukaan opetteja kertonut tälläistä totuutta?
Vastaukset 3
- MukavaAteisti
Katsos kun uskovat eivät tarvitse tuonlaisia todisteita. He ovat itse kokeneet jonkin sortin valaistumisen tai uskovat muuten vain ilman todisteita. Ateistit taas eivät todisteita tarvitse koska tietävät että jumalia ei ole. Mitäpä jos annat jokaisen uskoa mihin haluavat?
- Piku-Opiskelija
Papit häiritsee koulupäiviämme. Haluaisivat meidät ripariin. Minun mielestä pappien toiminta on törkeetä. Kukaan ihmisarvoinen olio ei toimi noin törkeästi kuin pappi.
Hei,
Toivottavasti opettajat ovat muistaneet kertoa että Jeesuksesta löytyy muitakin historiallisia viitteitä ja lähteitä kuin mitä Raamatussa on. Että kyllä hän on ihan oikea historiallinen henkilö ollut.
Harmi jos papisto häiritsee teidän koulunkäyntiänne:) Tuskin sen tään niin paljon siellä seurakunnan puolesta käydään että se häiritsisi.
Rippikouluun voi tulla vasta sinä vuonna kun täyttää 15-v. Se koskettaa siis 8-luokkalaisia pääasiassa. Eikä sinne todellakaan ole pakko tulla, vapaaehtoisesti mielellään.
Kaisa-pappi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41119
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 64703
- 61702
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?132607Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44470
- 30463
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430