Venäläisiä matkailijoita

Harasoooo

Kaarinalainen tutkija kirjoittaa siitä miten venäläisten turistien avulla varsinais-suomi nousee jaloilleen - Oivaa kirjoitusta kansanedustajaehdokkaalta, ikävä kyllä ko turistiryhmän vierailut ovat romahtaneet Suomessa, eivät suknkaan kasvaneet rajusti kuten hän esittää - Tyylilleen uskollisesti hän kirjoittaa kaikesta ja kaikille :) Tuossa ammatissa ei ole kovin uskottavaa laukoa tuollaisia täysin asiantuntemattomia viisauksia

4

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkin

      Joo

    • moih

      Niin

    • sophisticatedcityfaggot

      Suomalainen design-talo suunnittelee suljettujen ovien takana phjustavasti myymälän avaamista Kaarinaan tai vaihtoehtoisesti Rymättylään. Juuri näitä turistivirtoja silmällä pitäen. Kokoelma on arktisia luontoaiheita ja suomalaista kansallismaisemaa postmodernisti mukailevaa ja nauttii suurta arvostusta itä-euroopan maissa. Ja mikä parasta massatuotantoinen design-tuote on valmistettu lämpöä huokuvasta puumateriaalista.

      • Tottatoinenpuoli

        Lestadiolaisten hölinää, osaavat kyllä rahastaa mielikuvilla. Turun saaristoon ei lisää Venäläisiä kaivata, käyttäköön omaa saaristoaan.
        Turisteja voidaan kyllä palvella, mutta mitään Venäläisi tukikohtia helikopteri kenttineen ei pidä suosia.
        Lestadiolaiset voivat myydä risumajansa suoraan Venäjälle, sinne vaan yrittämään talokauppaa
        Laudasta ja villasta näitä majoja kyhätään, sekä myydään kauneilla kuvilla, kissanpentuineen sun muine Mersuineeen pihassa. Todellisuudessa pitäisi näyttää esitteissä sukellusveneet ja helokopterit pihaan ja piikkilanka-aidat, sekä valvontapuomit mikä vastaisi todellisuutta Venälaisten asumisesta esim. Paraisilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe