Kaarinalainen tutkija kirjoittaa siitä miten venäläisten turistien avulla varsinais-suomi nousee jaloilleen - Oivaa kirjoitusta kansanedustajaehdokkaalta, ikävä kyllä ko turistiryhmän vierailut ovat romahtaneet Suomessa, eivät suknkaan kasvaneet rajusti kuten hän esittää - Tyylilleen uskollisesti hän kirjoittaa kaikesta ja kaikille :) Tuossa ammatissa ei ole kovin uskottavaa laukoa tuollaisia täysin asiantuntemattomia viisauksia
Vastaukset 4
- onkin
Joo
- moih
Niin
- sophisticatedcityfaggot
Suomalainen design-talo suunnittelee suljettujen ovien takana phjustavasti myymälän avaamista Kaarinaan tai vaihtoehtoisesti Rymättylään. Juuri näitä turistivirtoja silmällä pitäen. Kokoelma on arktisia luontoaiheita ja suomalaista kansallismaisemaa postmodernisti mukailevaa ja nauttii suurta arvostusta itä-euroopan maissa. Ja mikä parasta massatuotantoinen design-tuote on valmistettu lämpöä huokuvasta puumateriaalista.
- Tottatoinenpuoli
Lestadiolaisten hölinää, osaavat kyllä rahastaa mielikuvilla. Turun saaristoon ei lisää Venäläisiä kaivata, käyttäköön omaa saaristoaan.
Turisteja voidaan kyllä palvella, mutta mitään Venäläisi tukikohtia helikopteri kenttineen ei pidä suosia.
Lestadiolaiset voivat myydä risumajansa suoraan Venäjälle, sinne vaan yrittämään talokauppaa
Laudasta ja villasta näitä majoja kyhätään, sekä myydään kauneilla kuvilla, kissanpentuineen sun muine Mersuineeen pihassa. Todellisuudessa pitäisi näyttää esitteissä sukellusveneet ja helokopterit pihaan ja piikkilanka-aidat, sekä valvontapuomit mikä vastaisi todellisuutta Venälaisten asumisesta esim. Paraisilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518