Ostin Ladanräppänän kokeillakseni,miten sellaisella pärjää "koiran ilmalla",ja vaikeaa on. Käynnistysongelmia, valo ongelmia, lämpöpuhallin toimii, tai ei, useinmiten ei, ikkunat huurtuu. Akku tyhjenee, sähkötoimiset lasit, ja lukko ei toimi, on myös ollut ongelmia abs,s kanssa.ym.Ja tietenkin pohjaa joutuu hitsaamaan ennen suraavaa katsastusta.
Katto on kyllä,mutta kastun siitäkin huolimatta,kun joutuu usein menemään konepellin alle korjaamaan.
Entä kun parinkymmen asteen pakkanen tulee,ei ole kyllä ollut tarkoituskaan ajaa sillä,kun on lämmin,ja varma oikea auto käytössä.
Maksoi tietysti vähemmän kuin oikea auto.
Onni kuitenkin kun Ladojen maahantuonti loppui jo yli kymmen vuotta sitten.
Romulaatua Lada
6
170
Vastaukset
- Runko
Ostin Länsiräppänän kokeillakseni,miten sellaisella pärjää "koiran ilmalla",ja vaikeaa on. Käynnistysongelmia, valo ongelmia, lämpöpuhallin toimii, tai ei, useinmiten ei, ikkunat huurtuu. Akku tyhjenee, sähkötoimiset lasit, ja lukko ei toimi, on myös ollut ongelmia abs,s kanssa.ym.Ja tietenkin pohjaa joutuu hitsaamaan ennen suraavaa katsastusta.
Katto on kyllä,mutta kastun siitäkin huolimatta,kun joutuu usein menemään konepellin alle korjaamaan.
Entä kun parinkymmen asteen pakkanen tulee,ei ole kyllä ollut tarkoituskaan ajaa sillä,kun on lämmin,ja varma oikea Lada käytössä.
Maksoi tietysti enemmän kuin oikea auto.
Olisi kuitenkin onni jos tämän länsiräppänän maahantuonti loppuisi jo. - Kanto
Älkää nyt enää murehtiko Ladan tuhansia ongelmia. Eihän niitä ole myyty vuosiin. Siitä meidän kaikkien on syytä olla iloisia.
- Runko
Olet oikeassa. Ladassa ei ole vikoja, joita pitäisi murehtia. Länsiräppänässä niitä sitten piisaakin vaikka muille jakaa.
- ryhtipäälläleukaylhäällä
Onko oikein mersu tullu hommattua jostain kaatopaikan reunalta. Kyllähän siinä vähän ylpistyy, ymmärtäähän sen.
- neuvostoauto
Jos ihan oikeasti aiheesta keskustellaan, niin 25 vuotta vanha Mersu tonnilla on autona parempi kuin uusi Kalina. Ajokilomtrejäkin Mersulla on edessä enemmän kuin Kalinalla. Mutta emmehän me neuvostoautoja siksi osta, että ne olisivat hyviä.
- Eikö_kokemusta
neuvostoauto kirjoitti:
Jos ihan oikeasti aiheesta keskustellaan, niin 25 vuotta vanha Mersu tonnilla on autona parempi kuin uusi Kalina. Ajokilomtrejäkin Mersulla on edessä enemmän kuin Kalinalla. Mutta emmehän me neuvostoautoja siksi osta, että ne olisivat hyviä.
Et ole varmaan koskaan ajanut Lada Kalinalla. Korkeintaan se Mersu on kalissut välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545525Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3024366HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1053671Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223558Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438