Ostin Ladanräppänän kokeillakseni,miten sellaisella pärjää "koiran ilmalla",ja vaikeaa on. Käynnistysongelmia, valo ongelmia, lämpöpuhallin toimii, tai ei, useinmiten ei, ikkunat huurtuu. Akku tyhjenee, sähkötoimiset lasit, ja lukko ei toimi, on myös ollut ongelmia abs,s kanssa.ym.Ja tietenkin pohjaa joutuu hitsaamaan ennen suraavaa katsastusta.
Katto on kyllä,mutta kastun siitäkin huolimatta,kun joutuu usein menemään konepellin alle korjaamaan.
Entä kun parinkymmen asteen pakkanen tulee,ei ole kyllä ollut tarkoituskaan ajaa sillä,kun on lämmin,ja varma oikea auto käytössä.
Maksoi tietysti vähemmän kuin oikea auto.
Onni kuitenkin kun Ladojen maahantuonti loppui jo yli kymmen vuotta sitten.
Romulaatua Lada
6
174
Vastaukset
- Runko
Ostin Länsiräppänän kokeillakseni,miten sellaisella pärjää "koiran ilmalla",ja vaikeaa on. Käynnistysongelmia, valo ongelmia, lämpöpuhallin toimii, tai ei, useinmiten ei, ikkunat huurtuu. Akku tyhjenee, sähkötoimiset lasit, ja lukko ei toimi, on myös ollut ongelmia abs,s kanssa.ym.Ja tietenkin pohjaa joutuu hitsaamaan ennen suraavaa katsastusta.
Katto on kyllä,mutta kastun siitäkin huolimatta,kun joutuu usein menemään konepellin alle korjaamaan.
Entä kun parinkymmen asteen pakkanen tulee,ei ole kyllä ollut tarkoituskaan ajaa sillä,kun on lämmin,ja varma oikea Lada käytössä.
Maksoi tietysti enemmän kuin oikea auto.
Olisi kuitenkin onni jos tämän länsiräppänän maahantuonti loppuisi jo. - Kanto
Älkää nyt enää murehtiko Ladan tuhansia ongelmia. Eihän niitä ole myyty vuosiin. Siitä meidän kaikkien on syytä olla iloisia.
- Runko
Olet oikeassa. Ladassa ei ole vikoja, joita pitäisi murehtia. Länsiräppänässä niitä sitten piisaakin vaikka muille jakaa.
- ryhtipäälläleukaylhäällä
Onko oikein mersu tullu hommattua jostain kaatopaikan reunalta. Kyllähän siinä vähän ylpistyy, ymmärtäähän sen.
- neuvostoauto
Jos ihan oikeasti aiheesta keskustellaan, niin 25 vuotta vanha Mersu tonnilla on autona parempi kuin uusi Kalina. Ajokilomtrejäkin Mersulla on edessä enemmän kuin Kalinalla. Mutta emmehän me neuvostoautoja siksi osta, että ne olisivat hyviä.
- Eikö_kokemusta
neuvostoauto kirjoitti:
Jos ihan oikeasti aiheesta keskustellaan, niin 25 vuotta vanha Mersu tonnilla on autona parempi kuin uusi Kalina. Ajokilomtrejäkin Mersulla on edessä enemmän kuin Kalinalla. Mutta emmehän me neuvostoautoja siksi osta, että ne olisivat hyviä.
Et ole varmaan koskaan ajanut Lada Kalinalla. Korkeintaan se Mersu on kalissut välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3657097Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai796026Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2005521Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi844280Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan563496HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok703439Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63403Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta603358SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha583164Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan373084