Ottaa päähän, kun pitäisi mennä lähiaikoina synnytyksen käynnistykseen ja aika ei tunnu yhtään oikealta vielä. Sen lisäksi käteeni isketty informaatio on ihan ristiriitaista tilanteeni kanssa, jossa ei ole yhtään mainittua syytä ja siinäkin sanotaan, ettei sikiön iso koko ole syy vaan päinvastoin, itsestään käynnistynyt synnytys on toivottavaa. Sikiö on huonossa asennossa, mutta tietenkin, kun eihän vielä ole oikea aika repiä sitä väkisin ulos. Nyt on kuitenkin niin, että pelkään itsekin sen kasvavan todella liian isoksi, kun se jo nyt on iso, tosin olen itse painanut samanverran syntyessäni. Joten kysynkin miten isoja lapsia olette pystyneet normaalilla tavalla synnyttämään ja jos sitä myöhemmin ei saataisi kääntymään oikeaan asentoon niin onko sektio silloin väistämättä edessä ja pitempi toipuminen? Tekisi todella mieli olla menemättä ja odotella luonnollisten supistusten alkamista, koska paperissa myös väitetään, ettei käynnistetty synnytys muka ole luonnollista synnytystä kivuliaampi, joka ainakin minun kohdallani on täyttä potaskaa. Olen aiemmissa synnytyksissäni seurannut käyrää joka niitä mittaa ja luonnollisessa se nousi noin puoleenväliin käynnistetystä.
Vastaukset 2
- aaaaaabbuu
En ottaisi riskiä toimimalla vastoin lääkärin ohjeita.
- susiekuuuuuu
Mulla menny ihan normisti ja hyvin kaksi synnytystä, ilman repeämiä tikkejä tms. Ja lapset 4240 g & 4080 g, molemmat 52 cm pitkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510