Miksi? Siis en todellakaan ymmärrä, miksi suomalainen nainen leikkaa hiuksensa lyhyiksi. Ja sen jälkeen ne värjätään. Vaaleiksi, punaisiksi tai mustiksi. Uudestaan ja uudestaan. Vaikka olisi paksut hiukset, niin ne on nyrhittävä kananpehvaksi kaksi kertaa kuukaudessa. Antakaa hiusten kasvaa! Älkää pilatko hiuksia värjäämällä. Ja kun suomalainen nainen on vielä lihava, niin on se kaamea näky printtitunikassaan ja leggingseissä.
Rumat hiukset
15
201
Vastaukset
- Antakaa_tukan_kasvaa
Minua ei haittaa legginsit lihavillakaan, eikä se tukan värjääminenkään, joskus se on ihan piristävääkin, mutta sitä minäkin ihmettelen, miksi ihmeessä se tukka pitää nyrhiä sellaiseksi "poikatukaksi". Se kyllä tappaa mielenkiinnon naista kohtaa kokonaan.
- VANHENTUNUTmääräys
Ei tarvitse lyhyt olla miestenkään fleda. Adolf Hitler määräsi miehille lyhyen tukan.
Se määräys ei ole enää voimassa. - LyhytJaBlondi
Ihan vaan siksi ettei kaltaisesi kuolaa perään
- saman-vanhan-ympärillä
Epäilen päinvastaista. Osalle miehistä paljas niska on naisen eroottista vyöhykettä ja sen tietävät myös naiset.
- LyhytJaBlondi
saman-vanhan-ympärillä kirjoitti:
Epäilen päinvastaista. Osalle miehistä paljas niska on naisen eroottista vyöhykettä ja sen tietävät myös naiset.
Aloittaja vaikutti kyllä tyypiltä jota niska ja kaula ei kiihota, itsellei ovat hyvin erogeenista aluetta.
- ddsss
Sillä yhdellä säänaisella oli upeet tummat pitkät hiukset. Meni sitten leikkaamaan ne ja muuttui tavikseksi johon ei silmä tartu.
- Nojustiinsasiksi
Olen eri mieltä; säänaiselle sopii lyhyet hiukset vallan vimmatun hienosti. Se alun poikatukka vielä paremmin kuin tämä vähän pidentynyt versio. Miksi tyhmä ja yksinkertainen mieäs katsoo vain hiusten pituutta eikä kokonaisuutta eikä hiusten sopivuutta kasvojen muotoon?
Kyllä olen nähnyt pitkähiuksisia suomalaisia naisia. Jopa sellaisia jotka ei ole koskaan värjänneet hiuksia.
Omat hiukset on lyhyet kun ne on ohkaiset ja kaikenlisäksi luonnostaan niin suorat että jos ei mitään olis tehnyt niin ei viittis ulos mennä.
Omalle mielelle on hyvä hoitaa ja muutella.
Sie nyt taidat vaan taas provota yleistämällä kaikki suomalaiset naiset samaan luokkaan.
Me muutes ollan aikas hyvää porukka kunhan paremmin oppisit tuntemaan :D- however
No mutta, onhan täällä pilvin pimein sinullekin jo näitä tummaihoisia pitkähiuksisia ja porukasta löytyy varmasti ihan suomalaisia.
Siitä vain valitsemaan mieleinen ja anna muiden pitää hiuksensa sellaisina kuin mm.hiuslaatunsa perusteella parhaaksi katsovat, haitanneeko tuo ketään? - kjkjkkk
Minä taas en todellakaan ymmärrä ihmisiä, jotka katsovat asiakseen ilmoittaa, millaiset hiukset tai vaatteet jollain toisella pitäisi olla. Minä toivon, että jokainen onnistuu löytämään itselleen kampauksen ja vaatetuksen, jotka tuntee omakseen ja joissa viihtyy, välittämättä siitä, mitä mieltä ap:n kaltaiset kanssaihmiset niistä ajattelevat.
Suosittelen ap:llekin opettelua näkemään sekä itsessään että muissa positiivisia asioita. Ei se muiden arvostelu sitä omaa elämää oikeasti yhtään paremmaksi tee, päinvastoin. - Lyhyetparempi
Paljon helpompi siivota kun ei ole viemärit ja pesukone tukossa pitkistä karvoista.
Vanhalla ihmisellä pitäisi sitten olla nutturalla ne harmaat hapsut tai jos ne roikkuu niin kuin teinillä keskipääjakauksella niin on sekin karmean näköistä, otsatukka vielä päälle niin avot. - ikinaisellinen
Hiukset ovat naisen kruunu. Mielestäni naisella olisi kaunista olla pidemmät hiukset. Ymmärrän,ettei kaikilla ole yhtä kasvavat hiukset,mutta tavoitteena se olisi mielestäni hyvä.
Ymmärrän miehen mielipidettä siitä, että nainen vain on naisellisempi kun hänellä mittaa hiuksissa. Enkä itse tuntisi oloani naiselliseksi tosi lyhyissä hiuksissa. - mitäkä.mies
Pitkät hiukset on kauniit naisella. Tietysti hiusten paksuus ratkaisee ja kasvojen piirteetkin.
Ottamatta kantaa siihen et onko lyhyt look rumaa?Kenelle sopii kenelle ei.
Itseäni säväyttää pitkät hiukset ja saa väriä laittaa jos siltä tuntuu tai harmaa ei itseä miellytä.
Jos mvähän syvemmin perehdytään syyhyn kun hiukset "kynitään poikatukaksi.Toisien mielestä pitkätukkainen nainen ei ole uskottava esim.Virkanainen..Oikeasti on vain yksi ja oikea syy jos hiukset leikataan.Kompromissi viehättävyyden ja helppouden välimaastossa.Laiskuus laittaa hiukset.Tiedän että pitkät ja paksut hiukset eivät kuivu edes tunnissa,ei ainakaan ilman käsittelyä.Heh..Siinä neljän tai viiden kympin paikkeilla loppuu aika laittaa pitkää märkää tukkaa..Miksi näillä meidän naisilla on nykyään niin kiire? Itse just pätkäisin reilusti lyhyemmäks viimeks kampaajalla käydessä. Oon huono laittaa niitä. Yltävät vielä kiinni. Näin on parempi liikunta harrastusten parissa.
Joillekin kyllä sopii lyhyet ja ovat kuitenkin mielestäni hyvinkin naisellisia. Vaikuttaahan siihen muutkin asiat ,kuten vaatetus ym. Miesten puolesta en pysty sanomaan.
Joku mies menneisyydestä joskus sanoi et älä ikinä leikkaa näitä hiuksia.- neit99
suomalaisten naisten hiuslaatu on yleensä ohut ja vaihdevuodet muuttavat hiuksia vielä huononpaan laatuun,Lyhyet hiukset on helpompi pitää siistinä ja värjäys peittää harmaat haivenet.Ylipainoa tulee herkästi , takamus leviää ja keho veltostuu, mutta minkäs teet,luonnollinen painovoima lyhentää ja leventää ja naamastahan sen näkee,leukapielet roikkuu ja silmien välissä näkyy kiukun ja vanhenemisen kurttu.Nuoruus ja entinen sulous on vain haaleina muistoina mielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454452Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232899Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412652Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811644Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161528- 501238
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 591003
- 45996