Jetset kirjoitti suomalaisnaisten ällöttävyyksistä joista suurin osa ei pitäny paikkaansa. Kirjottaja oli selkeesti mies, sillä hän monta kertaa huomautti että mies on ollut epäitsekäs ottaessaan vaimon hoteisiinsa ja että naiset tulee olla kiitollinen.
Tämä saattaa päteä jossain islamistissa valtioissa mutta länsimaissa se ei pidä paikkaansa. Naiset ovat itsenäisiä eikä ällöttäviä kuin luulette. Olet vain törmännyt yhteen yksilöön.
On olemassa ulkomaalaisia naisia jotka tulee vastaan ovat lihavia kuin porsaat ja liikkuvat kaapuineen muita tukkimassa. Ei lihavuus ole suomalaisten tavaramerkki.Katso ympärillesi, olet tainnut homehtua siihen ahtaaseen maailmankuvaan. etpä ole tainnut Jetset paljon liikkua maailmalla.
Ulkomaalaiset!
2
301
Vastaukset
- Kotsok
Onneks en oo nainen ja varsinkaan ulkomaalainen kotshokki!=)Kyllä sit olis asiat huonosti. T.Perusjuntti
- suomalainen
mutta on ihastunut muun maalaisten "kaunottarien" ulkonäköön joka on yllä pietty vain sen takia että omassa maassaan ei enää kelpaa joten on suomeen tultava nöynäyttää joku mies että pääsee parempaa elämään. esim: virossa jaa venäjällä on ihan sääntö että jos nainen ei oo saanut ennen kuin täyttää 25v miestä niin sen jälkeen kukaan mies ei enää huolikkaan sitä naista, se on VIALLINEN, joten nämä naiset tulevat suomeen etsimään ONNEAAN.
tiedän mistä puhun koska tunnen heitä ja ovat kertoneet itse heidän kulttuuristaan kaiken. kaikesta huolimatta olen sitä mieltä että suomalainen nainen oli hän millainen hyvänsä on kaiken paras suomalaiselle miehelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352196
- 841293
- 561278
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631161
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39874Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122759- 31721
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21562