Hotelli Viva Wyndlham Tangerine?

tangerine

Hei!
Olisi kiva saada viime käden tietoa em.hotellissa siellä lähiaikoina majoittuneille :)
Vastasiko AI odotuksianne,minkälainen oli ranta,tuuleeko koko ajan..
Oliko lähialueella mitään nähtävää,jos jalkaisin liikkuu...ihan mitä vaan tulee mieleen kertoa.Olemme kariabialla muutamissa maissa reissanneet ja aina tykänneet tulla takaisin.
Nyt siis suunnitteilla dommareihin ensimmäinen reissu ja varaus työn alla ensi joulukuuksi.
Kovasti ollaan tälläkin palstalla haukkumassa,varoittelemassa varkaista ja muutenkin aika negatiivisella asenteella liikkeellä.
Itse jaan mielelläni tietoa omista reissuistamme ja olen tyytyväinen,jos edes vähänkin minusta on ollut apua.
Kiitos etukäteen.

1

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikoja

      Hei,
      Olin mieheni kanssa Viva Wyndham Tangerinissa viime tammikuussa ja tykättiin kovasti. Mukava allas-alue ja oikein hyvä ja monipuolinen all inclusive. Meillä oli merinäköala. Tosin ei aluksi ollut mutta saimme hyvin vaihdettua huonetta. Hotelli sijaitsee pikkukaupungissa Cabaretessa ja on kiva kun heti hotellista pääsee "vilinään". Puerto Plataan on matkaa n 30 km muistaakseni ja Sosua on siinä välillä. Retkistä suosittelen valasretkeä Samanan niemimaalle ja päivä merellä retkeä mikä kulkee Puerto Platasta Sosuaan. Laivan henkilökunta oli hyvin aktiivinen. Paratiisisaaren snorklausretki oli pettymys. Pienellä hiekkasärkällä hirveästi turisteja.

      Kaiken kaikkiaan oikein hyvä hotelli.
      Ollaan oltu parisen vuotta sitten Bayahibessä eli toisella puolen saarta. Siellä oltiin Viva Wyndham Dominicus Beach hotellissa. Hyvin samantyyppisiä; Dominicus Beach tosin suurempi. Sijainniltaan tämä Dominicus Beach oli "keskellä ei mitään", mutta saatiin aika hyvin kulumaan kun hyvät snorklausmestat.

      Ei kun nauttimaan Dommareista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2254
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1028
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      962
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      873
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe