Lidli Palokkaan jäissä

Jyväskylän 4:nen Lidlin rakentaminen on näköjään jämähtänyt, kuulemma valitukset hidastavat rakentamisen aloittamista. Onko asialla Keskimaa ja Kesko kimpassa, Lidl todenäköisesti leikkaisi näiden myyntiä reilulla 10 prossalla ja käyttävät häikäilemättömästi kunnallispolitikkaa ja lahjontaa hidastaakseen tai jopa lopullisesti estääkseen rakentamisen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Noita natsi sikaloita on jo ihan tarpeeks ei tartteta enää yhtään puljua

Äänestä
  • No jos haluat asioida kalliimmissa kaupoissa , valintahan on sinun. Siitä vaan. Omat ovat rahasi. Hähääääää!
    Terve kilpailuhan on suomessa hieman vieras käsite näköjään.
    Aikoinaanhan Ikeaa vastustivat kesko ja asko väittämällä ettei Ikea sovi maisemallisesti tuonne pellolle, jossa nämä muut kotimaiset laatikkokauhistustavaratalot myös olivat.
    Mm. Spar-kauppaketjukin on ollut kautta historian ulkolainen yritys . samoin Starkki on tanskalaisyritys. Onhan näitä pilvin pimein muitakin.
    Se siitä natsisikalasta.... Pölvästi-persu!

    Äänestä

Keskimaa on ainainen riesa kaavoituksessa, ei Kesko niinkään. Jyskässä eivät mahtaneet mitään kun ei ole omia kiskomoita lähellä. Onneksi Vaajakoskelle tulee K-kauppa lähemmäksi keskustaa ja asiakkaita kun tuo Keskimaan asemakioski radan varrella. Toivottavasti kesko antaa vielä ilmaiset tilat Alkolle, niin saadaan sekin takaisin kulmille, apteekista ei niin väliä.

Äänestä
  • S-ryhmä on tullut liian vahvaksi. Se näyttää olevan poliitikkojen suojelussa. Entisaikoina osuusliikkeet muodostivat ahneille kauppiaille vastavoiman. Nykyään ne ovat samanlaisia nylkyreitä kuin kaikki muutkin. Viisaat ihmiset eivät ole ostouskollisia vaan ostavat sieltä ja täältä.

    Äänestä

  • y0u04u kirjoitti:

    S-ryhmä on tullut liian vahvaksi. Se näyttää olevan poliitikkojen suojelussa. Entisaikoina osuusliikkeet muodostivat ahneille kauppiaille vastavoiman. Nykyään ne ovat samanlaisia nylkyreitä kuin kaikki muutkin. Viisaat ihmiset eivät ole ostouskollisia vaan ostavat sieltä ja täältä.

    Siksipä asioinkin matkoillani aina näissä paikoissa;
    http://www.vaihtoehtoabclle.fi/

    Äänestä

  • Boikottiin kirjoitti:

    Siksipä asioinkin matkoillani aina näissä paikoissa;
    http://www.vaihtoehtoabclle.fi/

    ABC.t alkavat olla jo yhtä autioita kuin Toivakan rautatieaseman odotussali. Ei jauhoruokaa, raakoja korvapuusteja ja ylihintaista tervakahvia myymällä enää pärjää. Alkavat olla romanialaisten kerjäläisten yömajoja.

    Äänestä

Hyvä kun Jyskän Lidli avautuu, ei paljon nappaa nämä Keskimaan paikat. Näköjään pyrkivät monopoliasemaan kaikin keinoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuuteli kirjoitti:

Jyväskylän 4:nen Lidlin rakentaminen on näköjään jämähtänyt, kuulemma valitukset hidastavat rakentamisen aloittamista. Onko asialla Keskimaa ja Kesko kimpassa, Lidl todenäköisesti leikkaisi näiden myyntiä reilulla 10 prossalla ja käyttävät häikäilemättömästi kunnallispolitikkaa ja lahjontaa hidastaakseen tai jopa lopullisesti estääkseen rakentamisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu