Tervehdys,
kertokaa lähiaikoina Phuketissa olleet onko Venäläisiä nyt vähemmän siellä näkynyt kuin edellisinä vuosina?
Ainakin Suomen matkailu on heiltä vähentynyt huomattavasti :)
http://www.talouselama.fi/uutiset/jaatava luku venalaisista 42/a2297917
Onko Venäläisiä vähemmän?
10
132
Vastaukset 10
- tulossaovat
Kohta saatat olla venäläinen itsekin
- muusa10
oli paljon vähemmän kuin 2 vuotta sitten
- lomallamielessämuutASIAT
En tiedä, että mihin vuoteen kysyjä viittaa. Niin venäläisissä kuin monen muunkin maan kansalaisissa on sekä hyviä että huonoja tyyppejä. Jos nyt verrataan kuluvan vuoden talviloman aikaan, niin venäläisiä näkyi ja kuului kyllä Phuketissa tänäkin vuonna eivätkä venakot menneen loman aikana erityisen paljon minua häiriinneet. Toki on niinkin, että aina on parempi olla hiukan varuillaan, kuin luulla itsestään yhtä paljon kuin tietyt venäläiset, kun venäläisen paikassa kuin paikassa tapaa. Joka tapauksessa eivätpä paljoa venakot lomaani haitanneet, mutta kiinalaisia oli Phuketissa ja Bamboo Islandilla tavattoman paljon
- varimau
Vietin Karonilla tammi-helmikuussa viisi viikkoa. Venäläisiä oli selvästi vähemmän kuin viime vuonna samaan aikaan. Silti oli paljon (liikaa). Uhoavia miesryhmiä ryssänliput niskasta liehumassa,hirveä huuto ja möykkä. Nämä oli siis jokin ryhmä,ei yleisesti tällaista rähinämieltä.Tällä kertaa asuin yksityisessä bungalowissa,siellä ei venäläisiä ole eikä tule. Näin vältyin näkemästä sitä sikailua,jota jo muutaman vuoden ovat hotelleissa harrastaneet.Sivuseikkana kerron,että rajamuodollisuudet kentällä sujui nopeasti ja hymyn kera. Ihme.
- Toivoa-onko
Tosi iso takapakki tuli Venäjäläisten ohkasessa pyrkimyksessä sivistyneeseen matkailuun. Toivon mukaan naapurimaa lopettaa suuntauksensa ja palaa nykyaikaan, silloin heidän turisminsakin saisi taas oppa matkailusta ulkomailla...
- Ewert
Eilen Phukestista Patong Beachilta palanneena tiedän ,että venäläisiä on varmaan eniten turisteista. Eli niitä on paljon. Eihän niistä muuta haittaa ollut kuin suureen ääneen molottaminen ja tämä koskee lähinnä miehiä. ( mahorkan katku)
Ja rannallehan venäläiset jättävät lähtiessään, aina pahan siivon !
Naisiahan oli mukava katella, pitkäjalkaisia ja niukoissa bikineissä. - PhuketiinkoV.2016
Kyllä Eevertti asiaa täyttä asiaa skriivaa. Täytynee toivoa, etteivät venäjän kansalaiset ensi kerralla aiheuta lomallani yhtään harmia.
- samaashaissea
Näin muutaman vuoden euroopassa asuneena ja Phuketista juuri palanneena voi sanoa, että suomalainen tai venäläinen, ei niitä varsinaisesti erota toisistaan, mutta huomaa heti, etteivät ole eurooppalaisia.
- ryssäkuryssä
Khao lakissa ei juurikaan venäläisiä ollu. Sentään ovat osanneet jonkun paikan jättää rauhaan.
- Palanut
Patong Beachillä niitä ei niin näkynyt niin paljon kuin aiempina vuosina, Kiinalaisia tai Japanilaisia senkin edestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851325
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä341029Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19845Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153660Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13660- 46649
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13627Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja183611- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39528