Onko Venäläisiä vähemmän?

Tervehdys,
kertokaa lähiaikoina Phuketissa olleet onko Venäläisiä nyt vähemmän siellä näkynyt kuin edellisinä vuosina?
Ainakin Suomen matkailu on heiltä vähentynyt huomattavasti :)
http://www.talouselama.fi/uutiset/jaatava luku venalaisista 42/a2297917
10132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kohta saatat olla venäläinen itsekin

Äänestä

oli paljon vähemmän kuin 2 vuotta sitten

Äänestä

En tiedä, että mihin vuoteen kysyjä viittaa. Niin venäläisissä kuin monen muunkin maan kansalaisissa on sekä hyviä että huonoja tyyppejä. Jos nyt verrataan kuluvan vuoden talviloman aikaan, niin venäläisiä näkyi ja kuului kyllä Phuketissa tänäkin vuonna eivätkä venakot menneen loman aikana erityisen paljon minua häiriinneet. Toki on niinkin, että aina on parempi olla hiukan varuillaan, kuin luulla itsestään yhtä paljon kuin tietyt venäläiset, kun venäläisen paikassa kuin paikassa tapaa. Joka tapauksessa eivätpä paljoa venakot lomaani haitanneet, mutta kiinalaisia oli Phuketissa ja Bamboo Islandilla tavattoman paljon

Äänestä

Vietin Karonilla tammi-helmikuussa viisi viikkoa. Venäläisiä oli selvästi vähemmän kuin viime vuonna samaan aikaan. Silti oli paljon (liikaa). Uhoavia miesryhmiä ryssänliput niskasta liehumassa,hirveä huuto ja möykkä. Nämä oli siis jokin ryhmä,ei yleisesti tällaista rähinämieltä.Tällä kertaa asuin yksityisessä bungalowissa,siellä ei venäläisiä ole eikä tule. Näin vältyin näkemästä sitä sikailua,jota jo muutaman vuoden ovat hotelleissa harrastaneet.Sivuseikkana kerron,että rajamuodollisuudet kentällä sujui nopeasti ja hymyn kera. Ihme.

Äänestä

Tosi iso takapakki tuli Venäjäläisten ohkasessa pyrkimyksessä sivistyneeseen matkailuun. Toivon mukaan naapurimaa lopettaa suuntauksensa ja palaa nykyaikaan, silloin heidän turisminsakin saisi taas oppa matkailusta ulkomailla...

Äänestä

Eilen Phukestista Patong Beachilta palanneena tiedän ,että venäläisiä on varmaan eniten turisteista. Eli niitä on paljon. Eihän niistä muuta haittaa ollut kuin suureen ääneen molottaminen ja tämä koskee lähinnä miehiä. ( mahorkan katku)
Ja rannallehan venäläiset jättävät lähtiessään, aina pahan siivon !
Naisiahan oli mukava katella, pitkäjalkaisia ja niukoissa bikineissä.

Äänestä

Kyllä Eevertti asiaa täyttä asiaa skriivaa. Täytynee toivoa, etteivät venäjän kansalaiset ensi kerralla aiheuta lomallani yhtään harmia.

Äänestä

Näin muutaman vuoden euroopassa asuneena ja Phuketista juuri palanneena voi sanoa, että suomalainen tai venäläinen, ei niitä varsinaisesti erota toisistaan, mutta huomaa heti, etteivät ole eurooppalaisia.

Äänestä

Khao lakissa ei juurikaan venäläisiä ollu. Sentään ovat osanneet jonkun paikan jättää rauhaan.

Äänestä

Patong Beachillä niitä ei niin näkynyt niin paljon kuin aiempina vuosina, Kiinalaisia tai Japanilaisia senkin edestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivossaonhyväelää kirjoitti:

Tervehdys,
kertokaa lähiaikoina Phuketissa olleet onko Venäläisiä nyt vähemmän siellä näkynyt kuin edellisinä vuosina?
Ainakin Suomen matkailu on heiltä vähentynyt huomattavasti :)
http://www.talouselama.fi/uutiset/jaatava luku venalaisista 42/a2297917

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu