Outoa. Vitaminit palstalla aloitusta tehdessä tulee s24:n otsikon herjaus punaisella raamilla ilman mitään lisäselvitystä.
Onko s24 lopettamassa ko. palstaa vai mistä oikein on kyse? Tapahtuuko vastaavaa myö smuilla pastoilla?
Onko s24 lopettamassa ko. palstaa vai mistä oikein on kyse? Tapahtuuko vastaavaa myö smuilla pastoilla?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Suomi24 palstalla on välillä ongelmia. Tällaiset ilmoitukset ovat siis normaaleja.
Väärin, tuo ei ole normaalia vaan nimenomaan Suomi24:n tyypillinen vika. Siis VIKA !
Eikös se silloin ole ominaisuus......
Tuhannen palstan linukshihhulin aikaansaannos. Jatkuva trollaus aiheuttaa jos jonkinlaisia ongelmia sivustoille.
Joku on saanut "bannit" eli kirjoittanut riittävän asiatonta tekstiä ja siksi kirjoittaminen tietystä IP-osoitteesta on estetty määräajaksi. Joko olet saanut tuon estetyn IP-osoitteen (jos olet käynnistänyt modeemisi äskettäin) tai sitten käytössäsi on ns. jaettu IP-osoite ja joku toinen samaa julkista IP-osoitetta käyttävä on saanut tuon eston. Suomi24:n käyttämän bannaustavan haittapuolia tuo viattomen kärsiminen.
Ei se siitä ole kiinni. Kyllä tuo ilmoitus on näkynyt täälläkin. Vähän kun vekslaa klikkaamalla kirjoituskentän, laskukentän ja nimimerkkikentän välillä, niin menee läpi. Voi olla että yrittää tyrkyttää sitä nimimerkki on varattu ja sen takia heittää tuota herjaa – s24 järjestelmä sekoilee.
Kyse ei ole IP-bannista ja IP:ni ei ole jaettu toisten kanssa. Kirjoitin avauksen samasta IP:stä konetta sammuttamatta kuin koetin lähettä tuon ko. viestinkin ja juuri sitä enne kommentoin myös toisilla palstoilla.
Kyse on suomi24 viasta ei sen kummemmasta.
Ei vika vaan ominaisuus.
Ja ne viat on normaaleja.
Ei ole IP-bännejä nykyisin eli spämmääjiäkään ei estetä.
Ei *elevetti, kun nauroin. Kato kun sanot jollekkin psykiatrille, että kun jollakin on joku diaknoosi tai vammasuus niin se väittää sitä ominaisuukseksi. Sitten sanot että se on vammasuus ja vika aivoissa. Vammainen se on. Tällöin se vaan väittää ominaisuudeksi. Siis voi nyt jumala*ta.
Vai sellaista psykiatrisi kertoi.
Vai sellaista psykiatrisi kertoi.
Samalle palstalle jo olemassa oleviin ketjuihin voi kirjoittaa, mutta uusi avaus antaa tuon herjauksen.
Kannattaa kirjoitella myös palautefoorumiin, sillä ylläpito ja kehitystiimi saattavat sitä lukea.
http://keskustelu.suomi24.fi/suomi24
Jos nimimerkissä on suomi24 tai ylläpito tai edes jotain sinnepäin, tullee tuo ilmoitus.
Jos nimimerkissä on suomi24 tai ylläpito tai edes jotain sinnepäin, tullee tuo ilmoitus.
Yes, siinä se syy oli. Harmi kun systeemi ei kerro ei hyväksyttävästä nikistä, vaan antaa tuon mitään yksilöimättömän herjauksen.
Saan viestit läpi!
Nyt alkoi pitkästä aikaa ilmoitus "palvelinvirhe". Mikähän siinäkin lienee taustalla?
Tuhannen palstan linukshihhulin jatkuvat trollailut.
ei ole enää estetty...
Saisihan tuo kyllä ollakin, ainakin kun katsoo noita aloitusviestejä.
Tuleeko tää perille...?