Allakokous livenä

loppusuoralla

11

248

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihire

      po. Allaskokous

    • päläpäläpälä

      Pudasjärven kaupunginvaltuuston Kollaja-kokous 19.3.2015 klo 16

      P4skanj4auh4nta kestänyt jo yli 2,5 tuntia, eikä lopusta tietoakaan...

    • Hehehehheh

      Hiljaa pilvet kuljettaa saasteettomasti vedet alueelle.Ihmisten pitäisi ihan toisinpäin asioita ajatella vesikoskisähkössä.Olivat lähettäneet pois keskustalaisten piipertäjävaltuutetut kokouksesta ja tilalle varamiehet vaihtaneet.Hehe....heh...heh.. kun tuli mukavia muistoja mieleen.

    • jörke1

      Juntta on toiminut kepussa !

    • Nälkävuodet-edessä

      Lienee 15-20 vuoden riitely seuraavaksi edessä. Kenties pidempikin. Sen jälkeen sitten oikeus antaa lopulta tuomion voiko hankkeelle myöntää lupaa. Voi kaatua tosin eduskunnassa jo sitä ennen kun vaatii vesilain ja koskiensuojelulain kumoamista ja mahdollisesti eron EU:sta parin direktiivin takia jotka on hankkeen tiellä.

      Pudasjärven kaupungille aika himskatin tuhoisaa aikaa kun kaikki menee nyt vuosikymmiksi jäihin epävarmuuden vuoksi. Ei taatusti olisi Pudasjärven kaupunki tällaista pitkää epävarmuutta ja näivettymistä nyt kaivannut vaan työpaikkoja kiireesti ja pysyviä sellaisia.

      • kepulit

        kepu se on kansan asialla.... BUAAHHHHH ASHAHH!! ovat vain vallanhimoisia....


    • Munchhausenn

      Hauskin kohta oli ehkä tuossa kokouksessa se kun yksi satusetä iski tarinaa siitä miten PVO on jättänyt nostamatta Iijoen suojelusta korvattavaksi sovitun 111 miljoonaa markkaa.

      Vieläkin naurattaa kun muistelee miten vakavalla naamalla kyseinen paroni von Münchhausen selitti asiaa. Kaikenlaista höpöukkoja ja akkaa sitä maa päällään kantaakin.

    • vatulointia

      Oma suokkari oli se mummo joka kertoi miten Pudasjärvisten nuorten ja lasten kannattaa nyt opiskella ammattiin josta on tekoaltaan kaivuussa hyötyä.

      Onhan se hauska jos joku ottaa tuollaisen vakavasti. Opiskee joksikin traktrokuskiksi tai maansiirtokoneen kuljettaksi. Hommaa voi olla joskus 20 vuoden päästä 4 vuotta Kollajan työmaalla. 99 prosentin todennäköisyydellä hankkeesta ei tule koskaan mitään. Siinä on senkin nuoren elämä pilalla kun on hankkinut ammatin jolle ei ole koskaan mitään käyttöä ainakaan Pudasjärvellä. Optimitapauksessakin hommia olisi vuosikymmenten päästä 4 vuotta ellei puolailaiset ja venäläiset duunarit vie niitäkin maansiirtokoneen ja kaivinkonekuskin hommia.

      Kaikkea sitä.

    • Anonyymi

      jaa

    • Anonyymi

      joo

    • Anonyymi

      juu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2196
    2. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1443
    3. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      342
      1436
    4. 171
      1308
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1081
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      950
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      939
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      872
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      849
    Aihe