Velkarahalla elvytys ja hyvinvointi yhteiskunnan ylläpito estää tehokkaasti asuntojen hintojen suuren romahtamisen, Tämä on meille velkaisille omistusasujille nannaa; asunnon arvo säilyy tai jopa nousee maailmanlaajuisesta syvästä lamasta huolimati.
Valtion velkaantuminen omistusasujien etu !
velkaaenemmänvelkaa
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on kuule suomessa niin suuri lama edessä ja syvä että mikään maailmanlaajuinen ei kosketa juuri enään vaikka muualla noustaisiin raketinlailla niin se ei riitä,suomella menee aikaa vielä vähintään 10 vuotta ellei jopa jo 2030 luvulle,jota olenkin jo aikaa sitten kertonut.
Näin on näpyttimet. Lama tulee olemaan niin pitkä ja uuvuttava että siinä ei velkarahalla ostetussa asunnossa juhlita. Eikä juhli muutenkaan kuin maksimissaan 10 prosentin eliitti. Loput 90 prossaa suomalaista saa olla tyytyväisiä jos on ruokaa ja lämmin paikka talveksi.
Näin on näpyttimet.
Lama tulee olemaan niin pitkä, että romminodotus on siirrettävä seuraavalle sukupolvelle jopa.
mutku lainaa on kuin kreikalla niin eihän siitä enää koskaan nousta.