Liekuneen jäät tekee tänä vuonna tuhojaan. Petteripolun laiturin jo jäät rikkoi. Kunnan miehet kävi antamassa ensiapua, mutta käyttökieltoon meni. Ilmeisimmin kohdistuu ainakin kylänpuolen rantaan yleisemminkin. Laiturien edestä kannattaisi nyt jäät rikkoa.
Mökkiläisillekin tiedoksi.
Kevätjäät ja laiturit
7
317
Vastaukset 7
- äitiäikävä
Ja moottorikelkkailijat: nyt äkkiä jäälle ja maailma pelastuu.
- titipäHyvinnii
"einaroinen" on löytänyt peruskompleksinsa... Mutta palstaa ei jätä.
- oidipusko
"äitiäikävä" ehkä saa vielä mamman vaipanvaihtoon. Muutenkin kaikki kelkat jäänee toiveuniksi.
- äitiäikävä
Pitkäperjantaina viimeinen kelkkailija rannalla julistetaan lälläriksi ja mammanpojaksi. Kaikki jäälle hip ja hop.
- onnetonKersa
Oidipuskompleksia vaanko pukkaa päälle? Hautaanko se äitis ehti? Puhkaise silmäsi ja lähde maanpakoon.
- petonikin
Sama Suontiellä. Rikki männöö, rikki männöö...
- doNotWorry
Taitaa mennä koko kesä, ennen kuin pääosa syntyneistä vaurioista on korjattu. Melkosen määrän laitureita ja venesuojia on ollut jään rikkomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4011673- 1451081
- 661046
- 871045
- 92940
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku139780- 94721
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50659En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634