Minulla on ihana mies

Älkää yleistäkö

Ihminen hakee tasoistaan kumppania. Minua on todella onnistanut,oma mieheni nimittäin on ihana.Hän on tyylikäs, koulutettu, hauska,kohtelias eikä koskaan haise pahalle.Hän ei ole ylipainoinen ja uudistaa vaatevarastoaan kuukausittain.Hän on erittäin komea ja jumalainen rakastaja.Hän urheilee työkseen,tekee meillä ruoan, muistaa avovaimoaan kukilla ja lahjoilla säännöllisesti, pitää huolen että nainen on tyydytetty myös sängyssä.Hän sanoo välittävänsä,tuntee viinit ja ruoat, on matkustellut ympäri maailmaa ja tulee toimeen kenen kanssa vaan.Hän osaa käyttäytyä ravintolassa ja tilaisuuksissa ja osaa keskustella muillakin kielillä kuin vain äidinkielellään.Hän jumaloi naistaan, mutta pitää huolen siitä, ettei ole kenellekkään itsestäänselvyys.Hän pitää huolen siitä että hänen naiseltaan ei puutu mitään.

Tämä mies kuitenkin vaatii naiseltaan pukeutumista,akateemista koulutusta,älykkyyttä ja ulkonäköä.Tämä mies ei anna käyttää liian lyhyitä hameita, liikaa meikkiä ja huomauttaa jos karvoitus on kasvanut liiaksi.Tämä mies vaatii, että kampaajalla käydään kerran kuukaudessa, vaikka hän sen maksaisikin ja että kuntosalijäsenyydestä ei makseta turhaan.Tämä mies vaatii huomiota,vaatii että koti on siisti ja että hänen naisensa ei elä hänen siivellään. Hän myös huomauttaa jos paino nousee ja vaatii naiseltaan itsekunnioitusta. Tämä mies ei viihdy kiinni roikkuvan naisen vierellä, vaan haluaa elää vapaasti omaa elämäänsä.Ja hän on HIENO SUOMALAINEN mies.

Kaiken kaikkiaan olemme hyvin tyytyväisiä toisiimme.että se siitä.

6

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jenzkyli

      Kuulostaa kauniilta ja onnelliselta. Onnittelen hyvasta loydosta. Tuntuu vaan etta kuvailemasi mies on hyvin poikkeuksellinen ja vaikea loytaa.
      No onhan tassa viela koko elama aikaa loytaa se oikea=)

      • minähän se

        on niitä. pidä vaan taso korkealla!älä tyydy mihinkään vaan vaadi..


    • yksi nainen

      Se on hyvä sitten jos molemmille sopii tuollainen "järjestely".

    • tyttö

      kovin ääripäähän tuo menee!
      onko teillä kaava piirretty seinälle kuinka asiat menevät. hyi en ainakaan haluaisi elää tuollaisessa suhteessa, onko tuo normaalia?

      • Minäjaminä

        Sähän oletkin vain tyttö vielä..


    • Tasoton ihminen

      No johan on ihana! :-D Tokkopa teillä lapsia on kun kerran noin minä/mekeskeistä elämää pystytte viettämään.
      Mites kun on lapsia jaloissa pyörimässä ja pitäisi näyttää aina hehkeältä ja kampaamoissa ja kuntosaleilla rampata,viiniä nautiskella ja rakastella vaikka ei seksikään aina maistuisi.
      Kovin pinnalliselta ja epärealistiselta tuo kyllä minusta kuulostaa.Minun mieheni ei kertakaikkiaan voi VAATIA minua kerran kuussa kampaajalle, vaikka maksaisikin tai olisi itse täydellisyys.Mieheni ei myöskään määrää kuinka itseäni ehostan.Kyllä mieheni voi luottaa omaan harkintakykyyni pakkeloidessani naamaani.
      Meillä on niin, että molemmat kyllä vaatteensa valitsevat oman makunsa mukaan, mielipiteitä voi toki heittää ja toiselta kysyä. Kuitenkaan noin pinnallisilla asioilla ei elämässämme ole niin merkittävää sijaa. Muut arvot merkitsevät huomattavasti enemmän.
      Mutta kuten sanoit, jokainen hakee tasoistaan kumppania. Onnea teille, toivottavasti elämänne jatkuu tulevaisuudessakin yhtä harmoonisena ja tasokaana kuin tähänkkin saakka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11168
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10334
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6578
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5681
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      74
      5092
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4434
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      27
      4259
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      75
      4097
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      135
      3655
    Aihe