Inglesiin huhtikuun alussa...hotelli Cisene

Heip
olen lähdössä mieheni kanssa huhtikuun alussa viikoksi inglesiin ja kaipailisin vinkkejä kivoista paikoista inglesissä ja lähi alueella ja jos joku käynyt/asunut hotelli cisenessä...millainen paikka? lämmintä siellä varmaan jo on ihan mukavasti?
4813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos hotellin nimi on El Cisne niin olin ystäväni kanssa vuosi sitten siellä. Tosi hyvä hotelli, hintaan nähden. Hotelli on ihan rannan läheisyydessä ja parhaisiin menopaikkoihin on melko lyhyt matka!Taksitkaan eivät maksa juuri mitään! Uima-allas ja mukavat hotelli työntekijät tekivät paljon plussaa!!Paikkana Ingles on aika vauhdikas menomesta ja baareja löytyy.. Hintataso on lähes sama kuin suomessa!

Äänestä
  • Hotelissa suomenkielinen (reseptioniissä) nainen, keneltä saimme paljon apua tarvitaessa. Ihan siisti paikka , paitsi meidän huone ,missä oli hiekka sankoitain , rannasta tulessaan . Hiekka ei saa millään iholta.
    Ja mikä oli yllätys että löytyi "kirjasto" mikä oli minulle erittäin tärkeä. Kirja kainaloon ja ranta. Taksi 2-3 euro kaupungilla ja varmasti menee käymään ostoskeskuksessa ”Atlantico” laatutavara riittää. Ja ruoka ostokset tee myös siellä, iso valikoima ja halvempi. Jos menet taksilla maksat 17 eur ,mutta bussiin kyyti maksa 1.70 Eur . Jumbon edestä nro. 90.
    Tämä kuuluisa Jumbo on ihan p....siellä hinnat ovat taivassa. Esim. tavallinen t-paita maksoi 30 eur ja kun sanoin että maksan siitä 15,suuttui ja käski mennä suomen takaisiin... OK! Mutta sama paita oli ranta putikeissa 9 euro... Olkaa varovaisia myös markkinoilla, jos kosket jotain tavara, et pääse siitä myyjästä enää eron ennen kun ostat sen. Pitävät kädestä kiinni ja kauppa siitä viimeisen vetoon saakka. Näin kun yksi pari sai semmoiset haukut että ihon karvat nousit.. Ne muutamat asiat vaan jäi vaivaaman mutta loma oli mahtava ja ruoka maukas. Rohkeasti kokeilemaan. Itse kävin (eka kerta elämässä) kiinalaisessa ravintolassa syömässä (6.90 eur seisova pöytä)Ja olen myyty;)) Nyt odotan pukilta kiinalaista reseptikirja

    Äänestä

Inglesissä on aivan ihanaa huhtikuussa. Asuin siellä huhti-toukokuun-04 ja lämmintä oli. Paljon lämpöisempää kuin esim tammikuussa. Mutta muista suojautua hyvin, sillä minä olen todella ruskea ihoinen enkä ole aikaisemmin palanut, mutta silloin paloin. *au*

Ingles on iso paikka, mutta kannattaa raahautua myös keskustasta pois. Suosittelen vesipuistoa (sitä mikä on kauempana vuorilla) aivan mahtavan hauskoja mäkiä, kannattaa käydä myös ostoksilla kapungin ulkopuolella, ellei halua maksaa itseään kipeeksi ja suosittelen kävely matkaksi rantaa pitkin maspalomasiin asti. Ihana lenkki. Ja jos haluatte halpaakin halvempaa purtavaa, niin halvin ruoka paikka löytyy aurinkomatkojen toimiston läheltä (en muista hotellia). Mutta siitä vastapäätä lähtee minijuna ja se ruokapaikka on muistaakseni saksalainen. En ole varma, mutta jokatapauksessa siinä on tosi halpaa ruokaa! Semmoset herttaset veljekset omistaa sen...SINNe!

Äänestä

kiitos kun olette vinkkiä laittaneet..tuli mieleen siel liikkuminen, onx paikkaa mistä voi vuokrata pyöriä/ skootterita.. lähellä on kai muita lomakohteita joissa ehkä vois käväistä..mut tämmöstä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aija kirjoitti:

Heip
olen lähdössä mieheni kanssa huhtikuun alussa viikoksi inglesiin ja kaipailisin vinkkejä kivoista paikoista inglesissä ja lähi alueella ja jos joku käynyt/asunut hotelli cisenessä...millainen paikka? lämmintä siellä varmaan jo on ihan mukavasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu