Kepu-politikoilla täällä aina vaan

naureskellaan . No mikä ettei ,röörinenkin tuumi.
Tuo kaljin laimentelupuuhakin tais lahkeille kaatua ?
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

keput laimentakoot kaljojaan.

Äänestä

Perse persuille RÖHÖNAURETAAN ABC.lla

Äänestä

Se parhaiten nauraa, joka viimeksi nauraa. Pianpa se selviää, kummassa leirissä parhaimmat naurut raikaa.
Onko viisaus persuilla vai kepuilla?

Äänestä
  • temariin uskoo.

    Äänestä

  • ryytinukko kirjoitti:

    temariin uskoo.

    Ryyti ukko onkin viisas mies.

    Äänestä

kun otit asian julki.

Äänestä

kaas

Äänestä

kalija ,sitä laihempi kusi.

Äänestä

viepi, ku vadelman lempi.

Äänestä

ne keput aloittaa ?
Maito ja juustoko kaas...

Äänestä

laimentaako ne keput jo vedenkin ?
Kalja-kari kauhuissaan.

Äänestä

ovat laimentanu ?
Känniojan jouko ihmettelee.

Äänestä

laimee kusettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nauravakytönen kirjoitti:

naureskellaan . No mikä ettei ,röörinenkin tuumi.
Tuo kaljin laimentelupuuhakin tais lahkeille kaatua ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu