Kaltiainen avaa uuden kesälavan, toivottavasti Tikkurilaan.
UUSI KESÄLAVA PÄÄKAUPUNKISEUDULLE
1716
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Harmi jos tulee kesäksi uusia lavoja. Nekin vähät miehet jotka viitsivät kesällä tanssia levittäytyvät entistä useampiin tanssipaikkoihin ja kesällä kun naiset taas lisääntyvät lavoilla. Lavapaikkakuntien rouvathan tulkevat testaamaann viehätysvoimaansa lavoille kesäisin.
Taidan painella vain naistentanssipaikoille, niin saan enemmän tanssia jos olen nopea.
Vaikkakin olen ihan vetävä muija niin kesälavoilla ei aina natsaa kun porukat sekoittuvat ja jakuatuvat enemmän kuin talvella.
Mikäs sitä on kesäkeleillä yksinkin ajellessa 100 km suunta, eikä ole kiirettä minnekkään suraavana aamunna kun on lomilla. Nyt jo kutkuttaa nekin seikkailut ;)) ... tanssin lomassa ;)
Minkälainen paikka ja mikä on osoite? Onko joku teollisuushalli vai ihan oikea kesälava?
Uudelle lavalle ei ole annettu rakennuslupaa. Parikin laajennushanketta on, mutta nekin tuntuu olevan jäissä. Uusi laajennushanke?