UUSI KESÄLAVA PÄÄKAUPUNKISEUDULLE

Kaltiainen avaa uuden kesälavan, toivottavasti Tikkurilaan.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Harmi jos tulee kesäksi uusia lavoja. Nekin vähät miehet jotka viitsivät kesällä tanssia levittäytyvät entistä useampiin tanssipaikkoihin ja kesällä kun naiset taas lisääntyvät lavoilla. Lavapaikkakuntien rouvathan tulkevat testaamaann viehätysvoimaansa lavoille kesäisin.

Taidan painella vain naistentanssipaikoille, niin saan enemmän tanssia jos olen nopea.

Vaikkakin olen ihan vetävä muija niin kesälavoilla ei aina natsaa kun porukat sekoittuvat ja jakuatuvat enemmän kuin talvella.

Mikäs sitä on kesäkeleillä yksinkin ajellessa 100 km suunta, eikä ole kiirettä minnekkään suraavana aamunna kun on lomilla. Nyt jo kutkuttaa nekin seikkailut ;)) ... tanssin lomassa ;)

Äänestä

Minkälainen paikka ja mikä on osoite? Onko joku teollisuushalli vai ihan oikea kesälava?

Äänestä
  • Uudelle lavalle ei ole annettu rakennuslupaa. Parikin laajennushanketta on, mutta nekin tuntuu olevan jäissä. Uusi laajennushanke?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1716 kirjoitti:

Kaltiainen avaa uuden kesälavan, toivottavasti Tikkurilaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu