Olen 22 vuotias nainen ja opiskelen vielä 1ja puoli vuotta. Seurustelen ja nyt minulla on ollut jo puoli vuotta kauhea vauvakuume. Mitä ihmettä teen...
onko normaalia/mitä tehä asialle
6
145
Vastaukset
- miestenmies58
eiks vauvakuume mene ohi ko tekasee vauvan, ja jatkaa opiskelua sit ko äitys loma loppuu.
No onhan se totta joo. Mut jos asuu poikakaverinkaaerillään ja tietty ois fiksuu käydä koulu loppuuja sit mut....
- Ehkäise-ongelmat
Sinä avaat silmäsi ja näet mitä paskaa se lapsi aiheuttaisi tulevaisuudellesi noin nuorena jos sen hankit. Sitten menet lääkäriin ja pyydät e-pillereihin reseptin ja käytätte vielä kortsuakin. Lapsi ei ole leikkikalu, vaikka elämäsi onkin sinun leikkikenttä.
Ehdit lapsia joskus. Kasva ensin aikuiseksi ja anna aivojen kehittyä loppuun. - PalstasetäKasvaAikuiseks
Olet jo iso tyttö. Mieti ihan itse, äläkä kysy neuvoa palstan idiooteilta.
- Höpöhöpö-tyhmille
Nuori tyttö, ei tuo osaa tehdä järkeviä valintoja. Aivotkin vielä kehittymättömät tärkeiltä osin. Nykyaikana onneksi on tietoa ja ihniset eivät joudu lunastamaan sosiaalista statusta esim. lisääntymällä keskenkasvuisista alkaen. Saa nauttia elämästä ja kunnioittaa mm. luontoa olemalla lapseton. Saa kunnioittaa lasta ja hankkia hänet vasta 35v iässä vakaaseen perheeseen.
- keskenkasvuinenoot
Höpöhöpö-tyhmille kirjoitti:
Nuori tyttö, ei tuo osaa tehdä järkeviä valintoja. Aivotkin vielä kehittymättömät tärkeiltä osin. Nykyaikana onneksi on tietoa ja ihniset eivät joudu lunastamaan sosiaalista statusta esim. lisääntymällä keskenkasvuisista alkaen. Saa nauttia elämästä ja kunnioittaa mm. luontoa olemalla lapseton. Saa kunnioittaa lasta ja hankkia hänet vasta 35v iässä vakaaseen perheeseen.
Sinulla onkin tuosta kokemusta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678