Saunalahti Prepaid Perhenetti

20-20

Onko kenelläkään ollut käytössä Saunalahden Prepaid Perhenetti? Käyttökokemuksia?

3

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nopassport99

      huono todella huono täällä hämeessä.

      • Katveita_löytyy

        Monin paikoin hämeessäkin toimii hyvin mutta kaikilla operaattoreilla on heikompia alueita eli kannattaa etukäteen selvittää millä operaattorilla on parhaat verkot aiotulla käyttöpaikalla / paikoilla. Unohtuiko tuo perusasia selvittää ?


    • Laite_ok

      Jatkuvaan käyttöön normaali sopimusliittymä tulee halvemmaksi, satunnaisessa käytössä tuo prepaid voi olla edullisempi eli kannattaa arvioida se käyttömäärä ja tapa (päivittäin / viikonloppuisin vai miten) ja laskea kumpi kannattaa. Ainakin aikaisemmin paketissa tuli Huawei E5220 joka on kohtuullisen hyvä ja luotettava laite (varmatoimisempi kuin ne tikkumalliset).

      Toimivuuteen vaikuttaa paljon verkon kattavuus eli kannattaa selvittää toimiiko Elisan verkko kunnolla aiotussa käyttöpaikassa. Tuo Huawein laite ei ole operaattorilukittu eli se toimii muidenkin operaattoreiden SIM-korteilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      306
      10905
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      335
      7554
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      2057
    4. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      2043
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      125
      1817
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1561
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1221
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      49
      1013
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      868
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe