almeran kaasutin

Liekkö normaalia kun kone lämpiää ja joutuu pysähtelee esim valoihin niin ennenkuin on tarpeeks lämmin kone nii on pieni viive vähän yli tonnin kohalla ennenkuin tippuu alle tonnin kierrokset? Kysessä almera n15 -97 1.6.Tarpeeks lämminkun on niin ei tee tota.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On tietysti, siellähän rikastin toiminto päällä kylymäs mosassa

Äänestä
  • Nykyajan nuoriso ei varmaan saisi edes käyntiin 80-luvun alun autoa kylmänä jossa on käsikäyttöinen rikastin :D Eivät saisi välttämättä edes lämpimänä kun eivät tiedä että lämpimänäkin pitää painaa vähän kaasua käynnistäessä kaasutinmoottorista autoa.

    Äänestä

Sulla on egr putki siellä tukossa moskasta ainakin veikkaisin. Sen poistoon löytyy jossain päin nettiä ohjeet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vompatti79 kirjoitti:

Liekkö normaalia kun kone lämpiää ja joutuu pysähtelee esim valoihin niin ennenkuin on tarpeeks lämmin kone nii on pieni viive vähän yli tonnin kohalla ennenkuin tippuu alle tonnin kierrokset? Kysessä almera n15 -97 1.6.Tarpeeks lämminkun on niin ei tee tota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu