Onko jämpän syötävä kalliiseen hintaan mantelikalaa ja kanapataa epämääräisillä salaattisotkuilla kalliiseen hintaan. Kävi Porissa ja söin lounaan joka maksoi 7,50 e ja siinä oli todella hyvä salaattipöytä ja 4 eri lajia hyvin valmistettua ja maukasta lämmntä ruokaa. Nämä lounaspaikat Jämpällä ihan jännittää mitä sotkua kulloinkin saa ja hinta on kuitenkin aika kallis.
Ja toinen asia mikä hiertää, on paikallisen K-kaupan hinnat. Aivan pöyristyttäviä.Sääliksi käy nitä jotka eivät omalla autolla voi käydä muualla kaupassa, vaan on pakko ostaa paikallisesta ns, ryöstöhinnan ruokatavaroita.
Lounasruoan laatu ja hinta
11
110
Vastaukset
- Laskitko
Oletkos laskenut minkäkokoinen ruokasäkin pitää olla, jotta pääsee edes omilleen bensojen kanssa? Voin kertoa, että aikamoinen.
- tukijussinmullit
Ei kai kepulainen tukijulli muuta tarvi makkaraa ja paljon kaljaa....
- mukitussinjullit
Kysymys kuuluu mikset sinäkin alkaisi tukijulliksi? Eikö työttömälle makkara maistu vai?
- maatiaistuet_juoksee
Hyvä piereskellä kattoon ja tarkkailla lumien sulamista tukijullilla.
- ja_hyvin_pieree
Kaalisoppaa ja leipää se venäläinenkin syö.
- diudouöö
Hinta laatu suhde ! Itse paikat missä jämijärvellä olen syönyt...ruoka on hyvää ja palvelu myös, sekä ruokalista perusruokaa mutta silti vaihtelevaa.;) Kyllä hyvästä lounaasta maksaa !
- timppaaaä
Ruoka jossa käytetään hyviä raaka aineita maksaa ja tietty kate pitää olla mikä näkyy hinnassa. Tietty mielipide kysymyksiä ruuatki ja mitä on totuttu syömään mutta kyllä välillä on hyviäkin lounaspaikkoja, vaikkei niitä montaa olekkaan siellä.
- entinenasuki1
Juu kyllä on muuten kallis kauppa eikä oo valikoima kummoinen edes.
- Käynyt
Käykääpä Kompin K.ssa huomaatte missä on kallista :(
- Tokihan.Porissa
voi käydä lounasaikaan syömässä.
Eikä matka maksa Jämpältä Poriin mitään...- sahtiako
jämijärviläiset tyhmiä ja ämmät levee per.....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652108- 571578
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1521141Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771129Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67919- 84877
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31855Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11837Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112830K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8816