Mistä saa Helsingistä ostaa Toppik -hiustuuhennetta? Onko kokemusta aineesta?
Vastaukset 6
- eituuhennettaei
Hiusten lisääntymistä, pituuskasvua tai paksuutta EI voi lisätä millään aineella.
Ihan oikeesti, EI voi.
Jos näin olisi, niin meillä olisi kaikilla paksut hiukset napaan asti aivan varmasti, mutta kun ei ole. Ja missähän ne kaikki pitkäkyntisetkin ovat?
Rakennekynsiä laitetaan, kun omat ei kasva.
Älä laita rahojasi humpuukiin.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/hius.htm
Voit todellakin kokeilla kaikenlaisia lisäravinne juttuja, mutta niiden vaikutus usein on minimaalinen tai täysin 0. Ne joille ne ovat auttaneet vain pitävät niistä niin kovaa meteliä että kaikki luulevat että niillä on hyväkin teho.- Anonyymi
Ensinnäkin voi. Jos on esim ravinnepuutoksia, niin asia on selkeä; monilla naisilla on raudanpuutosta. Myös hivenaine ja mineraalipuutoksia on monilla, se nyt vaan on faktaa, mutta on myös muita tapoja, jotka toimivat joillekin - eivät kaikille.
Toiseksi, ottaisit selvää ennen kuin kommentoit: tuuhenne ei edes sanana viittaa ravintolisään tai vastaavaan, vaan on keinotekoista ainetta joilla peitetään kaljut kohdat.
- Tiedetään2
Kyse ei ole haaveista lisätä hiuksia vaan kosmeettisesta paljaiden kohtien peittämisestä.
- toppik666
http://www.coiffeurblackandwhite.net/tuotteet.html?id=1/ Ite tilannut myös Am-tuotannosta. Joskus sai myös postiennakolla, en tiijä saako enää.
- Kaljupiiloon123
No ainakin Hairtraffic myy, Mikonkadulla.
- Anonyymi
Joo tosiaan komppaan aloittajaa: minoksidiili auttaa joissain tapauksessa ja finasteridi samoin, näistä minoksidiili on suositeltavampi. Loput valmisteet ovat sekoitus hyväätaarkoittavia vitamiineja sekä lumelääkkeitä - vähän niinkuin söisit terveellistä ruokaa ja kuurin multitabsia.
Minun tapauksesani nämä eivät toimi koska lääkkeet ohentaa. Nuo valmisteet - lähinnä kai HairMe ja Toppik- ovat pikkunöyhtää jota sirotellaan hiuksiin ja joka tuuheuttaa ne. Vaikutus on uskomaton, mutta kestää vain seuraavaan pesuun. Käytän tosi pienen hyppysellisen ja sekoitan kahta hiukan erivöristä, tulos on aika hyvä. Käytän n. runsaan kympin kuukaudessa tähän aineeseen, tuntuu vähältä mutta onhan se läes 200 vuositasolla. Sitten kun tulee täysin kaljuksi ei nämä.tuuhenteet enään toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j921383Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga83931- 42844
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden293763Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️82631- 46623
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35621- 47617
- 39569
- 28564