Jälleen jollakin teiniluuserilla ollut huono ilta. Sitä piristämään potki jälleen Inksan bussikatoksen lasisen sivuseinän rikki.
Sen uusiminen maksaa kaupungille montasataa euroa. Tuohan olisi jo panssarilasin paikka tai sitten halvemman muoviplexin.
Pikkuluuserit sössii koko homman
25
456
Vastaukset
- bussimatkustaja
Nyt näkyy loputkin tuulensuojat potkitun pois siitä bussikatoksesta. Katto varmaan seuraava haaste.
Varmaan rohee olo sillä potkijalla, vai oliko oikein tiimityötä. Tulihan jotaa tehtyy. - isomäääään
ei muuta kun pikkuhomolta kaula rullalle ja ranteet kierukalle
- vanha_koira
Kuulemma iiro mäkelä kavereidensa kanssa ollut asialla.
- teeiirojärkiteko
kävisi iiro poika samalla potkimassa sossun ovet sisään, ei niillä kusipäilläkään
mitään järkeä ole päässä kun pistävät porukkaa edunvalvontaan ja leikkivät
kaikkivaltiasta. - kdfkkj
Onko varmaa tietoo et Iiro perseilly?
- anttiwarmakantti
Kannattaa olla yhteydes lieroo
- Jos_varma_tapaus
niin jatko on helppoa. Iirolle sopivasti selkään että muistaa vielä vanhanakin. Katoksen vahinkojen korvaaminen siihen päälle. Jos ei itse pysty niin sitten vanhemmat maksaa ja Iiro saa taas päihinsä.
- fuckthenation
mikä vittu teitä häiritsee jossain bussikatoksen kunnossa?
kyllähän tässä maassa ihminen saadaan ikuiseen uo kierteeseen kun laskua ja sakkoa
panevat niin perkeleesti perään.
eri asia jos omaa omaisuutta tuhotaan.
kaupungin katoksia riittää aina.- fuckthenation
Minä poika vedän kulhista pitkiä imuja, käykää jonoon. Katoksella nähdään ja katoksia riittää. Kierrän katoksia, onneksi veronmaksajat ovat ne maksaneet. Kiitos heille minun ei tarvitse olla sateessa kontusillani.
- fuckthenation
ripulia riittää
- sunullakollatuulee
sulle fuckthenation: että mikäkö rissaa?! SE ETTÄ NE BUSSIKATOKSET ON KOUVOLALAISTEN VERONMAKSAJIEN MAKSAMIA! Eli myös sinun jos nyt satut olemaan yli kahdeksantoista vuotias.
- veron
Hullun hommaa niitä korjata, poistaa kokonaan, ei ne pakollisia ole, olkoon ne nulikat sateessa, ja vanhemmat jotka ei saa kuria pienille pieru aivoilleen.
- ei.järki.päätä.pakota
Katoksia on ex Anjalankosken alueella tuhottu useampia. Anjalassa, ja Keltsulla Inksan lisäksi. Hölmöä laittaa mitään rikottavaa tilalle.
- iiromäkelä
joo minä sen tein... kaduttaa kyllä.
Mitä niitä korjaamaan, olkoon ilman katoksia, jotkut viattomat siitä kärsii, mutta kyllä noin pienellä paikkakunnalla joku tekijän tietää, sit kun jää kiinni, vasta sitten harkittava korjaustoimenpiteitä.
- korvausvaatimukset
Tämänpäiväisessä kirjoituksessa Kouvolan Sanomat kirjoittaa poliisin saaneen kiinni bussikatosten tuhoajat. Osa heistä tunnusti olleensa hävityksessä mukana.
Katoksia oli kaikkiaan 8. Tekijät 18 vuotiaita. Vahingot veronmaksajille 20.000-30.000 €.
KS:N Etusivun yläotsikossa lukee:18 vuotiaat jäivät kiinni pysäkkien hajoottamisesta.- fuckthenation
He ovat kunnon anarkisteja
- missä.mieli
fuckthenation kirjoitti:
He ovat kunnon anarkisteja
Tai omaan vihtaansa kuseskelijoita.
- nimettiedetään
Joutuvat korvaamaan koko aiheuttamansa vahingon summan korkojen kera. Hyvää loppuelämää luusereille.
- hahaheahehaaae
Nautin ihan saakelisti siitä tiedosta että nämä ihmisarvottomat luuserit saatiin kiinni.
Onneksi ovat täysi-ikäisiä niin joutuvat makselemaan näitä pitkään.
Varmasti nämäkin munattomat jätkät ovat kikatelleet kuin pikkutytöt kun pääsiäisyönä pistivät bussikatokset tuusan nuuskaksi yksi toisensa jälkeen.
Mutta naurattaako enää, häh? Minä nautin heidän itkustaan kun makselevat olemattomista rahoistaan näitä varmaan vuosikymmeniä eteenpäin.
Nautin heidän tuskastaan. - muuanmiääs
onneksi eivät olleet rikkomassa mun autosta ikkunoita meinaan jos olisin ollut lähettyvillä ja nähnyt niin ..... lykkyä tykö!
mun puolesta voivat valtiolta rikkoa vaikka koko vitun kaupungin kunhan jättävät ihmisten omaisuudet rauhaan. siis ihmisten painotan.- fuckthenation
Pummi huutaa. Ja olis ottanu katoksen rikkojilta pataan 100-0.
Läl läl lää
- isätopettaa
ai parikymppisiltä äidin mukuloilta.... niinpäniin
- fuckthenation
Kyllä. Äitisi ei olisi ollut huolehtimassa eikä valtio, nykyinen holhoajasi, olisi ehtinyt paikalle. Siinä olis äidin pummi-kulta ottanut katoksien rikkojilta pataan niin että helähtää.
- mitähomohuutelee
Ne olis ottaneet minulta pataan. elä sinä pikkupoika höpötä kun et ole nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1284639Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293377- 203305
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472979Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka512935Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222819Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132315- 92169
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135