Hei, ostin juuri autooni Sonyn autosoittimen ja kaipailisin vastausta ongelmaan, joltakulta, joka tietäisi vähän paremmin. Usb portti soittimesta löytyy ja Maxellin 16 GB muistitikku. Tikkuun ladattu musiikkia muutamakymmen kipaletta, mutta soittimeen kytkettäessä soittimen näyttö ilmoittaa "no support". Eli ei "tue tikkua". Onkohan tikussa "liikaa" tilaa, vai saisiko tuota jotenkin toimimaan? Ongelman jälkeen alustin tikun ja latasin biisit uudelleen ja niin edespäin, ei toimi vieläkään. Vai pitäisikö muistitikun olla joku tietty (esim. Sonyn oma tikku,erimerkkinen) että se toimisi?
Ongelmia autosoittimen usb:n kanssa?
2
490
Vastaukset
- latailija
Todennäköisesti tikku ei vaan toimi kyseisessä mankassa. Kokeile erimerkkisellä tikulla. Ei pitäisi olla merkitystä liialla tilalla. Voi se portti olla rikkikin huonolla tuurilla.
- njootota2
Yleisohje Sony sivuilla: http://esupport.sony.com/US/p/support-info.pl?info_id=1142v
Support Home
USB Devices Compatible with Sony® Car Audio Systems
Please select the manufacturer of the USB device for which you would like to see information:
Sony®
iPod® / iPhone® devices
General Notes
The operations of the USB devices described on this website are validated under certain conditions. These specifications may be changed afterwards, thus, the information described on this website may be different from the latest information.
It shows the validation result of the USB connected devices, it doesn't necessarily mean that all results for each USB connected model are guaranteed.
Please refer to the operating instructions or contact the manufacturer of the device for more information.
Depending on the devices, a part of the audio operations functions (such as Reverse/Fast-Forward a track) may be unavailable.
If you cannot operate the USB function of the car audio system, follow these steps:
Remove the USB device from the car audio unit.
Turn off the car audio unit by pressing the [Source] button for 2 seconds.
Turn on the car audio unit by pressing the [Source] button.
Re-connect the USB device.
Depending on the type of the character code used for the attached information of music file, the characters of the music title may not be displayed correctly.
This device supports the following file formats: MP3, WMA, AAC, WAV, XVID, WMV, MP4 and AVC (H.264 baseline).
If you start the car engine with the USB device connected to the car audio unit, some USB devices may be damaged or have a malfunction. Make sure to connect the USB device only after starting the car engine.
This information is subject to change without advance notice.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2252530Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32109Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3211860- 1021624
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois831505Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001240- 671180
- 251121
- 501053
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731006