Stera Technologies, ent: levyosa (Kaavi) Minkälainen paikka, Kokemuksia? Palkat?
Hakevat Rekryfirmojen kautta lähes jatkuvasti työntekijöitä, ilmeisesti suuri vaihtuvuus?
Minkälainen paikka?
Stera Technologies, ent: Levyosa (Kaavi) ?
11
3753
Vastaukset 11
- tiedänasian
Älä helvetissä mene sinne, tee ihan mitä vaan muuta.Älä mene lähellekkään tuota helvettiä, jos yhtään kunnioitat itseäsi.
Usko minua, siivoojanakin saat enemmän palkkaa. - ukki...34
inttiki oli mukavampi paikka. jos haluut alipalkattuna olla ja tykkäät ulkomaalaisten kans touhuta jotka ei tajua mistään mitään. työn johtajat on sitten kyyliä ja asenne vammasia..
- lähtölaskenta
Jatkuva haku kertoo paljon työpaikan ongelmista.
- Anonyymi
No onko se ihmekään jos ei Kaaville meinaa löytyä tulijoita. Kun on syrjässä ja muuallakin tarvittaisi tekijöitä. Joku paikallinen jamppa tai Tuusniemeläinen tai riistavetinen sinne pitää kouluttaa. Tai hakea puolalainen töihin.
- Anonyymi
Kyllä ne on nuo pohjois-savon konepajat semmosia työpaikkoja, että ei v*ttu, viinaa pittää juua!!
- Anonyymi
Millaisia ovat nämä muut steran toimipaikat Kaarina tai Paimio?
- Anonyymi
Samaa firmaa kaikki, eri yksiköitä ja tiedät varmaankin mitä tarkoitan?
Kierrä kaukaa, hyvä ihminen. - Anonyymi
Samaa firmaa kaikki, eri yksiköitä ja tiedät varmaankin mitä tarkoitan?
Kierrä kaukaa, hyvä ihminen.
- Anonyymi
Stera on huono työpaikka. Ja ihmiset vaihtuu koska se on vain huono paikka. Ei se varma paranee koska muuten työntekijä sais jo yli 10€ tuntipalkka muutaman vuoden kokemuksella.
- Anonyymi
En suosittele, paskaa hommaa ja 70% muista työläisistä on puolalaisia ja venäläisiä..
- Anonyymi
Ei ole kuulemma varaa maksaa enempää, no mulla ei ole varaa alipalkkoihin kun laskut pitää maksaa ja kustannukset vain kasvavat joka vuosi.
Pitäkää tunkkinne!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251828- 126841
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123647- 54578
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89551Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 65531
- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 8446
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31425- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9409Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395