Stage Kankaanpää

Apua! Käytiin ystävien kans juhlimassa ja päädyttiin stageen. Siellä join vain lonkeroa! Sehän oli ihan tiskivettä, luulisi että kuuden ravintola lonkerosta tulisi edes jonkinlainen humalainen fiilis.. Ei tullut ei..
21780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

voi apua, mikset tilannut vahvempaa jos humalaan halusit päästä???

Äänestä

Stage ei ole mikään kiva paikka!!

Äänestä

Ikävä paikka ja ikävää henkilökuntaa. Juomingit laimeita

Äänestä

Mun frendi oli joskus caanos duunis ni nauro vaa et omistaja plissaili vähä shottei laimeeks, ali the dog ! :D

Äänestä

Villi rules , paras mesta kpäässä! Americanokses omistaja sekopää ja osa hlökunnasta ihan untamoita, nähty ja koettu

Äänestä

Käytiin aina välillä yhdellä kaverin kanssa Stagessa , mutta ei voinut olla ikinä rauhassa. Omistaja heti tuli istu pöytään (kutsumatta) ja rupes puhuu paskaa kilpailijasta. EN ARVOSTA !!!

Äänestä
  • Ynhhh. Tuo on järkyttävän rasittavaa.

    Äänestä

Mun frendi oli joskus villis töis...siellä ne juomat ei ihan aitoja ole!

Äänestä
  • Mun frendi kävi joskus Villissä ja oli kyllä niin kännissä että kyllä niiden on pakko olla aitoja :) ...........URPO!

    Äänestä

meidän äiti tekee teidän äitien ruuat.

Voi että mitä keskustelua.

Äänestä
  • Meidän äiti juo teidän äitien viinat

    Äänestä

Lauantaina join puolen litran dryvodkan ennen stagelle menoo, olin aika hyväs kunnos. Stagella siemailin toistakymmentä lonkeroo a' 5 euroo kpl ja selvisin mitä enemmän join, olikohan alkoholitonta versioo. Yks vaihtoehto on tietty että oon alkkis eikä muut juomat enää auta ku tiukat viinat.

Äänestä

Kyllä se vaan niin on että paras meno ja tunnelma on caanossa! Villissä\stagessa pyörii vaan juuri 18 täyttäneitä teinibimboja.. Meikkaavat, kikattavat ja angstaavat vessoilla ja tanssii vesirajamekot päällä... Caanossa parempi ikähaarukka kävijöillä, siksi siellä viihtyy oikeasti.. Suosittelisin ottamaan myös Kankaanpäässä käyttöön ikärajat vaatii vloppuisin. Perjantaisin k-18 ja la k-21.. Muuallakin näin!

Äänestä
  • en tie mutta khyllä kankaanpään väki on jo stagen valinnut niin ku sen kaiki tiettää ja jos epäilet niin käyhän kattomassa missä se porukka käy:)

    Äänestä

Tuohon puljuun en jalallani astu. Maahanmuuttajan paikka jossa ei ole paukut todellakaan aitoja! Ottakaa mittari ja laskekaa paljonko alc. pitosuus tulee olla. Testattu ja kyllä se näin on että hain itse selvänä paukun, tämän jälkeen kaveri joka oli enemmän hiprakassa. Voin sanoa että v..... mitä kusetusta! Siihen loppui meidän "testaajien" asiakkuus.

En enempää lässytä, testatkaa itse niin huomaatte.

Äänestä

Pakko itsekin tässä mainita kokemuksia stagen alkoholipitoisten tuotteiden, erityisesti hanaoluen vahvuudesta. Vaikkei kovin usein tule baareissa käytyä, niin voisin vaikka vannoa että olutta/sidukkaa oli lantrattu vedellä. Ei hyvä.

Äänestä

Portsareihin liittyen olisi ihan toivottavaa että kyseiset henkilöt ovat selvinpäin työssään. Eikö näin?

Äänestä

Americanon omistaja jättää palkat maksamatta ja uusia työntekijöitä tulee ja menee.. Drinkit ok mutta hanajuomat lantrattua.

Stagessa omistaja hyökkää samantein pöytään istumaan ja alkaa tivailemaan Americanon asiakasmäärästä, hinnoista, onko uudistuksia ja haukkuu koko paikan alimpaan rotkoon. Stagessa yläkerran työntekijät on melkoisia jakoperseitä mm. erään neidin ripulioksennusalaston kuva pyörii netissä.. Siellähän en asioi.

Siili on ollut ok, tavarakin maistuu sille kuin pitää. Portsarit on joskus kusipäitä. Ent Oivaan en astu jalallanikaan juoppojen kanta-asiakkaiden vuoksi. Ilona myös ok pienestä nipotuksesta huolimatta. Tosin Salmari on halpaa Royal Salmiakkia minkä huomaa jo pelkässä maussa..

Äänestä
  • Linkkiä ripulioksennusalastonkuvaan, ei me muuten uskota tollasta.

    Äänestä

Juu linkkiä odotelles.

Äänestä

Kyllä paras meno on Villi/Stagessa. Ainut miinus paikassa on usein alhaalla oleva mies baarimikko (vaaleat hiukset ponnarilla) : ei osaa tehdä paukkuja oikein ja asikaspalvelu on ontuvaa ja joskus töykeääkin. Kaikki asiakkaina oleet tuttuni ovat olleet samaa mieltä hänestä. Paikassa ei mitään vikaa ja omistaja kohtelee asiakkaita kunnioittavasti. Asiakkaina muitakin kuin 50v. tai juuri 18v. Eiköhän tää k.pää paras mesta kiista selviä sillä, että meette katsomaan pe ja la iltoina missä se väki on! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missämunviinapää kirjoitti:

Apua! Käytiin ystävien kans juhlimassa ja päädyttiin stageen. Siellä join vain lonkeroa! Sehän oli ihan tiskivettä, luulisi että kuuden ravintola lonkerosta tulisi edes jonkinlainen humalainen fiilis.. Ei tullut ei..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu