Bulimia vai ei?

Ahdistaa päivittäin syöminen ja laihduttaminen. Aina ahmimisen jälkeen otan laksatiiveja, en siis oksenna. Oon kirjaimellisesti riippuvainen laksojen käytöstä. En halua lihoa.
1119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa silti harkita laksojen käyttöä, koska niistä voi jäädä elin ikäinen riesa. Sulla menee voi mennä kokonaan pidättely kyky niin että saatat ulostaa ihan missä vaan ja joudut käyttään vaippoja. Jos haluat laihtua niin suosittelen liikuntaa ja terveellistä ruokavaliota. Jätä kaikki nakst pois ja etenkin limu koska se lihottaa eniten niin siinä kilot karisee ku silmissä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lindesgh kirjoitti:

Ahdistaa päivittäin syöminen ja laihduttaminen. Aina ahmimisen jälkeen otan laksatiiveja, en siis oksenna. Oon kirjaimellisesti riippuvainen laksojen käytöstä. En halua lihoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu