Kutsumattomat vieraat ovat asettuneet taloksi

Murrrrr

Eivätkä meinaa millään lähteä pois! >;(
Minulla on alkanut jo melkein 4kk sitten iho kutista ja oireilla, ihotautien erikoislääkärillä, tk lääkäreillä ja sairaanhoitajan luona, mutta kaikki ovat pois sulkeneet syyhyn laskuista.
Noh, vasta reilu kuukausi sitten muut perheenjäsenemme alkoivat oireilla myös ja hoidimme tämän syyhynä vaikka syyhydiagnoosia emme lääkäreiltä saaneetkaan.
Kaksi Nix-hoitoa takana, KAIKKI perheenjäsenet hoidettu, hoito-ohjeita noudatettu lähes hysteerisesti, talo puunattu, sohva, matot ja jopa verhot olivat evakossa viikon, puhtaat vaatteet kuudenkympin pesun jälkeen menevät pakastimeen jnejnejne.
Viimeisimmästä uusinta hoitokerrasta aikaa 2viikkoa, ja nyt vkloppuna alkoi mies ja tytär taas oireilla!!! Miehellä tullut rajuna takaisin.
Mitä hittoa voin vielä tehdä, että tämä paskiainen saadaan pois meistä ja meidän huushollista???!
Rahaa on palanut ihan järjettömästi, yhtään ei kärsisi enää laittaa rahaa voiteisiin kun näyttää etteivät edes tehoa :-(
Tuosta suun kautta otettavasta reseptilääkkeestä olen kuullut myös, että sekään ei välttämättä vie syyhyä poissa. Tai hoitaahan nuo varmasti ihmisestä syyhyn, mutta ilmeisesti niitä pikku perkeleitä jää tänne asuntoon vaikka miten hinkkaisi :'(
Onkohan tämä nyt loppuelämän meillä riesana...

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Murrrrr

      Nostan!

    • totmaar

      Maksa kuntoon niin loppuu syyhyäminen

    • hoit_su

      Minkä kokoisia läiskiä? jos isohkoja ja kutiavia, niin syyllinen on lintukirppu. Itselläni ollut riesana tuolta huhtikuun alusta asti, välillä paranee ja sitten taas ilmaantuu jokunen näppy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      78
      1396
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1335
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1100
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      996
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      868
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      863
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      17
      793
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe